Esed’in ablası Dubai’ye kaçtı

Şehirler
Suriye lideri Beşar Esed’in 52 yaşındaki ablası Büşra Şevket’in çocuklarıyla beraber Dubai’ye kaçtığı iddia edildi. 18 Temmuz’da muhaliflerin düzenlediği saldırıda ölen Suriye ...
EMOJİLE

Suriye lideri Beşar Esed’in 52 yaşındaki ablası Büşra Şevket’in çocuklarıyla beraber Dubai’ye kaçtığı iddia edildi. 18 Temmuz’da muhaliflerin düzenlediği saldırıda ölen Suriye Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Suriye Ordu İstihbaratı Başkanı Asıf Şevket’in eşi olan Büşra’nın Esed ailesinin de üyesi olduğu Nusayriler arasındaki artan iç çatışmalardan dolayı kaçma kararı aldığı iddia edildi.

El Arabiya haber kanalına konuşan bir yetkili, Nusayriler arasında bir liderlik savaşı olduğunu ve Büşra Şevket’in özellikle kocası öldürüldükten sonra güvenlik kaygısıyla ve çocuklarının eğitimi için ülkeyi terk ettiğini belirtti. Nusayrilerden bazılarının Esed yönetiminin işlediği cinayetlerin tüm mezhebe mal edileceğinden endişelendiği ve isyancılarla temas kurduğunu iddia edildi. El Arabiya ayrıca dün Suriye’de meydana gelen çatışmalarda bir Türk kızının öldüğünü duyurdu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme