“Bombalamaya başladık”

Şehirler
Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Özgür Subaylar Topluluğu Komutan Yardımcısı El-Avvak, ”Hizbullah ‘ın, Suriye ve  Lübnan ‘da bulunduğu bölgeleri bombaladık. ÖSO, Hizbull...
EMOJİLE

Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Özgür Subaylar Topluluğu Komutan Yardımcısı El-Avvak, ”Hizbullah ‘ın, Suriye ve  Lübnan ‘da bulunduğu bölgeleri bombaladık. ÖSO, Hizbullah’ın Lübnan ve Suriye  sınırında bulunan bölgelerini bombalamaya devam edecek” dedi.

El-Avvak, Hizbullah’ın Suriye rejimiyle birlikte Suriye’ye  gerçekleştirdiği askeri müdahalesinden vazgeçmemesi halinde, Beyrut’un güneyinde  kontrolünü elinde bulundurduğu yerlere de operasyonlar düzenleyecekleri  tehdidinde bulundu.

Suriye’deki bazı bölgelerde çıkan çatışmalarda, Hizbullah’a bağlı  militanların 4’ünü esir alarak, 3’ünü de ölü olarak ele geçirdiklerini açıklayan  Avvak, ”Lübnanlı bazı Şiiler, bu esirleri ve cesetleri alabilmek için ÖSO ile  görüşme arayışına girdiler” diye konuştu.

Hizbullah, daha önce Nusra Cephesi’ne bağlı militanların Suriye sınırında  Hizbullah’ın devriye gezen güçlerine kanlı saldırılarda bulunduğunu öne sürerek,  Lübnan-Suriye sınırında bulunan 8 köyde seferberlik ilan ettiğini açıklamıştı.  Öte yandan bazı kaynaklar Hizbullah’ın sınırdaki bazı köylere füze rampaları  kurduğunu ve büyük toplar yerleştirdiğini iddia etmişti.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Hizbullah’ın, Suriye’de kendi kontrolündeki  bölgeleri bombaladığını iddia ederek, 48 saat içinde saldırılarını durdurmaması  halinde misillemede bulunacaklarını açıklamıştı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme