Beşar Esad’a Büyükelçi Şoku!

Şehirler
Suriye Milli Konseyi Türkiye Temsilcisi Halid Hoca, Suriye’nin Bağdat Büyükelçisi Faris’in, Esed rejiminden ayrıldığını söyledi. Hoca, Faris’in muhalefete katılıp katılmadığını ise b...
EMOJİLE

Suriye Milli Konseyi Türkiye Temsilcisi Halid Hoca, Suriye’nin Bağdat Büyükelçisi Faris’in, Esed rejiminden ayrıldığını söyledi. Hoca, Faris’in muhalefete katılıp katılmadığını ise bilmediğini belirtti.

Suriye’de Esed rejiminin baskıcı tutumu karşısında üst düzey yöneticiler bir bir rejimden ayrılıyor. Suriye Cumhuriyet Muhafız Birliği’nin üst düzey komutanlarından Tuğgeneral Menaf Tlas’ın birkaç gün önce Şam’dan ayrılmasının ardından, bugün de Suriye’nin Irak Büyükelçisi Faris’in Esed rejiminden ayrıldığı ortaya çıktı.

Suriye Milli Konseyi Temsilcisi Halid Hoca, Faris’in Esed rejiminden ayrıldığının kesin olduğunu ancak muhalefet saflarında yer alıp almayacağının henüz net olmadığını ifade etti. Faris’in aşiret mensubu olduğuna dikkat çeken Hoca, aşiretlerin çoğunluğunun muhaliflere destek verdiğini, bu yüzden Faris’in de onları takip edebileceğini dile getirdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme