Zeytinin çekirdeği de şifalı!

Şifali Bitkiler
Zeytin çekirdeğinin kişinin boğaz boşluğundan mideye inene dek eridiği ve kolayca hazmedildiğini söylenir. Bazı araştırmacılar ise hazmedilmediğini, pek çok denek üzerinde ve bazı cihazlarla da t...
EMOJİLE

Zeytin çekirdeğinin kişinin boğaz boşluğundan mideye inene dek eridiği ve kolayca hazmedildiğini söylenir. Bazı araştırmacılar ise hazmedilmediğini, pek çok denek üzerinde ve bazı cihazlarla da tespit edildiği belirtiyor.
 
Zeytin çekirdeğinin yutulması herkes tarafından bilinen bir uygulama değil. Ancak eskilerin çoğunun bunu yaptıkları da biliniyor. Bundan yaklaşık 30 yıl kadar önce başlayan zeytin çekirdeği ile ilgili araştırmalar, halen devam ediyor.. Bir araştırma sonuçlarına göre ortaya çıkan sonuçlar, belki de birçok kişi için hayret verici nitelikte…
 
Bu araştırmaya göre zeytin çekirdeğinin faydaları;
 
Mide yanması yaşayan kişilerin tamamı zeytin çekirdeğini yuttuktan bir müddet sonra rahatladıklarını, kabızlık ve sindirim sistemi ile ilgili sorunlarının da ortadan kalktığı belirtmişlerdir.
 
Zeytin çekirdeği yutan kişilerde hemoroit ( basur ) sorunlarına rastlanmadığı, bilakis basur sorunu olanların iyileştikleri belirtilmektedir.
 
Sürekli olarak zeytin çekirdeği yutan kişilerde, kanser sorunlarına çok ender rastlanıldığı da belirtilmektedir.
 
Zeytin çekirdeği yutan kişilerde ülser veya gastrit gibi mide sorunlarının sona erdiği, sindirim sistemi ve bağırsakları düzenlediği, prostat ve basur gibi rahatsızlıklara engel olduğu ve vücudunuzdaki iç organlarınızda baş gösterebilecek kanserli hücre risklerini en minimuma indirdiği de genel olarak zeytin çekirdeğinin faydaları olarak belirtilmektedir.
 
Zeytin çekirdeği ile ilgili uzman görüşleri
 

Konularında uzman olan birçok isim zeytin çekirdeği yutmanın yaradan çok zararlı olduğunu belirtmektedirler. Çok miktarda zeytin çekirdeğinin yutulmasının sağlık felaketine yol açacağı belirtilmektedir.

Bunu söyleyen uzmanlar, zeytin çekirdeğinin iki ucunun da sivri olduğunu ve midenin de bunları öğütemediğini belirtmektedirler. Bundan dolayı da zeytin çekirdeklerinin bağırsaklara zarar verebileceğini ve tahriş edebileceğini söylemektedirler. Hemoroit sorunu olan kişilerin yaralarına da zarar verip parçalayabilir. Hemoroiti olan hastaların birçoğu doktora gitmekten imtina ettikleri için, söylenen her yöntemi denedikleri ve bundan zarar gördükleri belirtilmektedir. Zeytin çekirdeğinin herhangi bir faydasını görmedikleri için neticede doktora gitmekten başka çareleri de kalmıyor.
 
Zeytin, Ku’an’da da adı geçen mübarek bir besin maddesi ve çok faydalı olduğu da kesin. Ancak çekirdeği ile ilgili bazı şeyleri kulaktan dolma bir şekilde uygulamaktansa, modern tıbbın imkanlarından yararlanarak uzman doktorlara görünmekte yarar vardır.

mailce.com
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme