Bir Ay Limonlu Su İçersek Ne Olur? Limon Suyunun Yararları Nelerdir?

Şifali Bitkiler
Limon suyunun faydaları nelerdir? Bir ay boyunca düzenli bir şekilde limon suyu içerseniz vücudunuza etkileri ne olur?  Limon suyu içerisinde anti kanser maddeler ve antioksidan barındırır. Bu yüzden ...
EMOJİLE

Limon suyunun faydaları nelerdir? Bir ay boyunca düzenli bir şekilde limon suyu içerseniz vücudunuza etkileri ne olur? 

Limon suyu içerisinde anti kanser maddeler ve antioksidan barındırır. Bu yüzden limon suyu yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Her sabah, bir bardak ılık suya yarım limonun suyunu sıkın ve için. Eğer bunu düzenli bir şekilde yaparsanız neler mi olur? Detaylar haberimizde… İşte limon suyunun faydaları…

  • Su, tek başına toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve böylelikle cildiniz temiz kalır. Suyun içerisine limon eklerseniz, limonun içindeki C Vitamini cildi lekelerden uzak tutar ve ciltteki kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.
  • Limonlu su içmek kilo vermenize yardımcı olur. Çünkü limonlu suyu içtiğinizde metabolizmanız güçlenir ve hızlanır. Ayrıca limonlu su açlığınızı da bastırır ve kilo vermenizi sağlar.
  • Eğer solunum problemleri yaşıyorsanız limon suyu içmek sizin için çok faydalı olur. Limon suyu anti bakteriyel bir özelliğe sahiptir. Limon suyu göğüs enfeksiyonlarından kurtulmanızı sağlar ve öksürüklerinizi keser.
  • Limon suyu bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Limon içinde barındırdığı potasyum ile kan basıncınızı kontrol eder, beyin ve sinir fonksiyonlarınızı uyarır ve içerisindeki C Vitamini sayesinde soğuk algınlığına iyi gelir.
  • Limon suyu iltihabı yok eder ve tahriş olmuş bölgelerinizi yatıştırır.
  • Limon suyu içerisinde çok fazla potasyum ve C Vitamini barındırır. Bunlarda depresyon, kaygı ve unutkanlığı azaltır.
  • Limonlu su gün içerisinde kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar.