Büyükşehir’den ücretsiz psikolojik destek

Hastalıklar
Psikolojik danışmanlık hizmetlerinden bugüne kadar 72 bin 934 İstanbullu yararlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafınd...
EMOJİLE

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinden bugüne kadar 72 bin 934 İstanbullu yararlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri projesi kapsamında ‘Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’ hizmetlerinden bugüne kadar on binlerce İstanbullu yararlandı.

İstanbullara 12 Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden Hizmet

İstanbul genelinde 12 Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde 49 Psikolog tarafından verilen “Çocuk danışmanlığı, Ergen danışmanlığı, Yetişkin danışmanlığı, Grup terapisi, Aile terapisi” danışmanlık hizmetlerine başvuran 72 bin 934 kişiye 386 bin 466 seans psikolojik danışmanlık hizmeti verildi.

Akçağıl “İstanbulluların sorunlarına çare oluyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Uzm. Dr. Ömer Akçağıl, Psikolojik Danışmanlık hizmetlerine bugüne kadar 38 bin 248 çocuk, 27 bin 233 kadın ve 7 bin 453 erkeğin başvurduğunu belirterek, danışmanlık hizmetlerine başvuran kişilerin sorunlarında, Büyükşehir psikologlarının uyguladığı çeşitli teknikler sonucunda önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü söyledi.

Depresyon Belirtilerine Dikkat…

Gaziosmanpaşa Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde görev yapan Psikolog Seda Kökçü merkeze gelen İstanbulluların genel sorunları içerisinde; öfke kontrolü,  stresli yaşam olaylarına ( deprem, trafik kazası v.b.) bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel problemler ve eş sorunlarının öne çıktığını belirtti.

Çocukların ise daha çok yaşadıkları psikolojik sorunların başında disiplin sorunları, okul-öğretmen sorunları, ergenlik depresyonu sorunları, sınav kaygısı, okul başarısızlığı, yaşadıklarını belirten Kökçü “Çocuklar bu sorunlar dışında internet-tv oyun bağımlılığı, beslenme-yeme bozuklukları, kaygı problemleri, özgüven eksiklikleri v.b farklı problemlerle karşılaşıyoruz” dedi.

Hepsi bir telefon kadar yakın!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm İstanbullulara ücretsiz olarak sunduğu Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerinden yararlanmak için ise ALO 153’e başvurabilirler.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız!
İBB Psikolojik  Danışmanlık Merkezlerinin Adresleri için tıklayınız!