Virüslerle Mücadelede En Etkili Yöntem: Ozon

Bilimsel Çalışmalar
Temas ettiğimiz her alan ve soluduğumuz hava, çeşitli virüslerin taşıyıcısı olarak biliniyor. Bulunduğumuz ortamların yeterli dezenfeksiyonu sağlanamadığında virüslerin bulaşma ve yayılma hızı da artı...
EMOJİLE

Temas ettiğimiz her alan ve soluduğumuz hava, çeşitli virüslerin taşıyıcısı olarak biliniyor. Bulunduğumuz ortamların yeterli dezenfeksiyonu sağlanamadığında virüslerin bulaşma ve yayılma hızı da artıyor. Virüslerle mücadelede ise en etkili yöntem olarak ozon gazından faydalanıldığını görebiliriz.

Virüsler, etki alanlarında çeşitlilikler göstermesiyle birbirinden ayrılır. Bazı virüslerin havada asılı kaldığı bilinirken bazılarının ise yüzeylerde yapışık kaldığı biliniyor. Ozon, etki alanlarındaki farkları gözetmeksizin hem havada hem de yüzeyde bulunan dirençli/dirençsiz tüm virüsler üzerinde güçlü bir dezenfektandır.

Ozon gazı ile ilgili yapılan araştırmalar, virüslerin yok edilmesinde ozonun kuvvetli bir dezenfektan görevi üstlendiğini ortaya koyuyor. Birçok dezenfektan kullanımı virüsleri pasif kılmakta rol oynarken ozon gazı uygulaması, virüsleri %99 oranında yok etme gücüne sahiptir.

Virüslerle Mücadelede Ozon Gazının Etkisi

Gözle göremediğimiz tüm virüs, bakteri, mikroorganizma çeşitlerini kolaylıkla yok edebilir.

Uygulandığı ortamda dezenfeksiyonu en yüksek şekilde tamamlayan ozon, temas yoluyla yayılabilecek potansiyel hastalıkları da engellemiş olur. Özellikle kapalı alanlarda virüslerin yayılımı daha fazladır. Ancak ozon ile bu alanların yeterli dezenfeksiyonu sağlandığında ortamda hiçbir tehdit edici unsur kalmaz.

Havada asılı kalan virüslerin yok edilmesi ya da oluşumunun engellenmesi, standart temizlik yöntemleriyle mümkün değildir. Ozonla yapılan işlemlerde hem yüzeyde hem de havada bulunan bütün zararlılar kısa sürede yok edilir. Ayrıca kimyasallarla yapılan temizliklerde artık madde gözlenirken ozon ile yapılan uygulamalarda artık madde oluşumuna rastlanmaz. Dolayısıyla ozon, güvenli bir yöntemdir.

EDF Ozon jeneratörleri, uygulandığı ortamdaki ve havadaki tüm bakteri, virüs türlerini kısa sürede yok eder. Virüslerle mücadelede en etkili yöntem olarak ozon kullanımını, güçlü ve pratik şekilde sunar. Uygulanacak alana uygun olarak ev tipi ya da endüstriyel EDF Ozon jeneratörleri ile kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Sunduğu birçok avantaj ile ozonu, EDF Ozon kalitesiyle istediğiniz ortamda pratik şekilde uygulayabilmeniz mümkündür. Ozon jeneratörü ile virüsleri kısa sürede ortamdan arındırarak insan sağlığı açısından riskli faktörleri kolaylıkla yok edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için;

https://www.edfozon.com