Sarı rengin bu özelliklerine şaşıracaksınız

Bilimsel Çalışmalar
Pankreas, karaciğer, dalak, mide ve ince bağırsak gibi iç organların çakraları sarı ile gösterilir.Sarı elbiselerin giyilmesi, duvaların sarıya boyanmış olması bu organların çalışmalarını dü...
EMOJİLE

Pankreas, karaciğer, dalak, mide ve ince bağırsak gibi iç organların çakraları sarı ile gösterilir.Sarı elbiselerin giyilmesi, duvaların sarıya boyanmış olması bu organların çalışmalarını düzenler. 

Sarı öz değer, kendine güven, akıl, yargı ve zihinsel aktivite ile ilgili bir renktir. Bu konsantrasyonu uyarır ve öğrenme becerilerini geliştirir. Obsesif düşüncelerden uzak tutar.

Sarı renk kendine güven, uyanıklık, geniş fikirlilik, iyi mizah, iyimserlik, mantıksal düşünme ve uyumluluk hislerini yaratır.

Sarı sinirleri uyarır ve beynin alışmasında etkili olur. Kasları güçlendirir, sindirim sistemini etkiler. Karaciğer üzerinde etkiye sahip olduğundan kanı temizler. Aynı zamanda iştah açıcı etkisi vardır. Ayrıca gece körlüğü olanlarda etkilidir.

Tamamlayıcı rengi menekşe rengidir. Birlikte çok hoş bir görüntü yaratırlar ve ruhsal sağlığınızı bütünlerler.

Depresyonu azaltır, melankoli belirtilerini azaltır. Üzüntü, elem ve keder duygularından arınmaya yardımcı olur. Coşku ve iyimserlik yaratır. Sarı aklın rengidir ve zihinsel yetenekleri geliştirir.

Neşelenmek istediğinizde, aktif olmak, atak olmak, tetikte olmak istediğinizde, keyiflenmek istediğinizde sarı giyin.

Vücudunuzda iltihap olduğunda, aşırı heyecanlı ve çarpıntınız olduğunda, korku ve endişe duyduğunuzda, uykusuz olduğunuzda, dinlenmeniz gerektiğinde sarı giymeyin. Ayrıca sarı renk sindirimi hızlandırdığı için devamlı açlık hissetmenize neden olabilir.

Kadınlar Kulübü