Organik besin tüketmek için 5 neden!

Bilimsel Çalışmalar
Son zamanlarda organik beslenmeye olan ilgi giderek artıyor. Peki nedir bu organik beslenme? Nasıl olur ve ne gibi faydaları vardır diye düşünüyorsanız. İşte size organik besin tüketmenizi sağlayacak ...
EMOJİLE

Son zamanlarda organik beslenmeye olan ilgi giderek artıyor. Peki nedir bu organik beslenme? Nasıl olur ve ne gibi faydaları vardır diye düşünüyorsanız. İşte size organik besin tüketmenizi sağlayacak 5 neden:

Sağlıklı ve güvenli

Organik gıdalar diğer besinlere göre herhangi zararlı ve kimyasal madde içermez. Bu yüzden daha sağlıklı ve güvenlidir.

Lezzetli

Organik gıdalar, sağlıklı toprakta yetiştirilirler ve çiftliklere doğrudan gelir. İçlerinde hiçbir katkı ve kimyasal madde bulunmadığı için orijinal tatlarını korurlar. Genel olarak üretilen gıdalarla organik gıdaları karşılaştırdığımızda organik gıdaların tadı daha yüksektir.

Besin değeri yüksek

Yapılan araştırmalar sonucunda organik ürünlerin diğer besinlere kıyasla daha fazla mineral ve vitamin içerdiği ortaya çıkmıştır. Organik gıdalar, demir, çinko ve minerali yüksek besinlerdir.

Kilo kontrolü

Organik gıdalar katkısal madde içermedikleri için kilo alımı ve yağ birikiminin de önüne geçer. Özellikle uygulanan diyet listelerine eklendiğinde kilo vermenizi kolaylaştırır.

Çevre dostu

Organik tarım erozyonu kolaylaştıran kimyasal kullanımı reddeder. Diğer bir deyişle, organik çiftçilik erozyon miktarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda toprak kalitesini de korur. Bu, daha fazla enerji ve su tüketiminin önüne geçer. Böylece su ve toprak kirliliği azalır. Organik tarım havaya zararlı kimyasallar