H100 Gençlik Aşısı: Genç Bir Görünüme Uzanan En Kısa Yol

Bilimsel Çalışmalar
Son dönemlerde görünümüne özen gösteren kadınlar ve erkekler arasında artan popülariteye sahip medikal estetik prosedürlerden biri olan H100 aşısı aynı zamanda gençlik aşısı olarak da bilinir. H100 aş...
EMOJİLE

Son dönemlerde görünümüne özen gösteren kadınlar ve erkekler arasında artan popülariteye sahip medikal estetik prosedürlerden biri olan H100 aşısı aynı zamanda gençlik aşısı olarak da bilinir. H100 aşısının içeriğinde yoğun miktarda hyaluronik asit vardır. Aynı zamanda özel aminoasitlerin de etkisiyle ciltteki kırışıklıkların azaltılmasında önemli bir rol üstlenmektedir.

Sahip olduğu zengin içeriği sayesinde h100 gençlik aşısı, yaş almaya bağlı olarak ciltte meydana gelen eksiklikleri tamamlar. Nem kapasitesini artırarak cildin ileri yaşlarda sentezleyemediği vitamin, mineral, peptit ve aminoasit gibi yapı taşlarının cilt altına dışarıdan hazır bir şekilde verilmesini sağlar. Böylece cildin sağlığını korumak için ihtiyaç duyduğu gereksinimleri karşılar. Cildin elastik, canlı ve genç bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynar.

H100 aşısı, cilt gençleştirme kokteyllerinin en yenilerinden ve en etkililerinden biridir. İçeriğinde yüksek oranda hyaluronik asit ve cildin ihtiyaç duyduğu bir antioksidan olan mannitol vardır. Bu sayede canlı ve genç bir görünüm için cildin ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını eksiksiz bir şekilde sunar. H100 aşısının temel bileşeni olan hyaluronik asit cilt dokularının ömrünü uzatırken, mannitol ödem sökücü etkisi ile ön plana çıkar. Böylece h100 aşısı kullanımı ile etkili sonuçlar elde edilmesi mümkün olur.

H100 Aşısının Faydaları

H100 aşısı yalnızca ülkemizde değil yurt dışında da en çok ilgi gören anti-aging tedavilerinin başında gelir. H100 aşısının içeriğinde yoğun miktarda bulunan hyaluronik asit, dokuların ömrünü uzatma etkisi sayesinde yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların yok edilmesini sağlar. Ciltteki hücrelerin çok daha hızlı bir şekilde yenilenmesinde, cildin daha sıkı ve diri bir görünüm kazanmasında önemli bir rol oynar. Derinin altındaki kas dokularını uyararak derinin sarkmasını engeller. Cildin daha fazla su tutmasını, nemlenmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlar. Böylece cildin kendi kendini onarma yetisini hızlandırarak cilt yaşlanmasını geciktirici bir etki yaratır.

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 aşısı, kişiye özel olarak hazırlanır ve uygulanır. H100 aşısı uygulanacak olan kişiye önce doktor tarafından gerekli analizler yapılır. Yapılan analizler sonucunda h100 aşısının kaç seans  ve hangi aralıklarla yapılacağı da belirlenir. Uzm. Dr. Şafak Göktaş, H100 aşısı enjeksiyonundan en etkili sonuçların alınması için hastanın ihtiyaçlarını ve beklentilerini titizlikle analiz etmekte, elde edilecek sonuçlarla ilgili gerçekçi bilgilendirmeler yapmakta ve hasta memnuniyetini üst düzeyde gerçekleştirirken doğallığın korunmasına da gerekli özeni göstermektedir.

H100 aşısı enjeksiyonundan önce, aşının yapılacağı uygulama bölgesi temizlenir. Daha sonra işlem sırasında acı, ağrı ya da rahatsızlık hissi oluşmaması için lokal anestezi uygulanır. Uyuşma sağlandıktan sonra cilt altına 1 cm aralıklarla olacak şekilde h100 aşısı enjekte edilir. Enjeksiyon çok ince uçlu iğneler kullanılarak gerçekleştirilir. Bu nedenle uygulama sırasında lokal anestezinin de katkısıyla herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmesi söz konusu olmaz. H100 gençlik aşısı enjeksiyonu ortalama 30 dakika içinde tamamlanır. Ancak uygulama bölgesinin özelliklerine ve genişliğine göre sürede değişiklik olması mümkündür.

Siz de güvenilir ve kolay uygulanabilen bir anti-aging tedavisi olan h100 aşısı başta olmak üzere leke tedavisi, PRP, lipoliz, botoks ve diğer medikal estetik prosedürler hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için safakgoktas.com adresini ziyaret edebilir ve Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişim kurabilirsiniz.

H100 Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

H100 aşısı uygulandıktan sonra etkili sonuçların aşınabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk 24 saat spor yapılmamalı, hamam ve sauna gibi sıcaklığın yüksek olduğu ortamlardan kaçınılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta güneş ışınlarına maruz kalınmaması ve uygulama bölgesine buz uygulanmasıdır. H100 aşısı enjeksiyonundan sonra bol su tüketilmeli, sırtüstü yatmaya özen gösterilmeli, sigara ve alkol kullanımı azaltılmalı mümkünse bırakılmalıdır.

H100 aşısı yan etkisi minimum düzeyde olan bir prosedürdür. Bunun temel nedeni, aşının içeriğinde alerjik reaksiyona neden olacak bir madde bulunmamasıdır. H100 aşısı alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı sürece güvenilir ve etkili bir tedavi olma özelliğine sahiptir. Ancak cilt hassasiyeti normalden fazla olan kişilerde h100 aşısı enjeksiyonundan sonra uygulama bölgesinde kısa süreli kızarıklıklar ya da hafif şişlikler oluşabilir. Bu durum enjeksiyonun ardından birkaç gün içinde kendiliğinden düzelir.

Gençlik aşısı enjeksiyonundan sonra cilt yapılanma ve hacim kazanma değişiklikleri hemen fark edilir. Aşı enjeksiyonundan sonra cilt parlaklık ve canlılık kazanmaya başlar. Bununla birlikte h100 aşısının etkisinin maksimum seviyeye ulaşması için yaklaşık 15 günlük bir süreye gereksinim vardır. Aşının etkilerinin uzun süreli olması için enjeksiyondan sonra kişi yeterli miktarda su tüketmeli ve dengeli bir beslenme programı uygulamalıdır.

H100 aşısı cildinin daha canlı, parlak, diri ve genç görünmesini isteyen herkese uygulanabilir. Ciltteki nem kaybı genellikle 30’lu yaşlardan sonra artmaya başlar. Bu nedenle, bu yaştan sonra oluşan ince kırışıklıkların tedavisinde h100 aşısı daha sık tercih edilir.