Cep mesajları lense gelecek

Bilimsel Çalışmalar
Belçikalı bilim adamları, akıllı telefonlardan gönderilen mesaj ve görüntüleri alıcının gözündeki lense yansıtmayı başardı. Kontakt lensin, güneş gözlüğü olarak kullanılması da planlanıyor. Belçika...
EMOJİLE

Belçikalı bilim adamları, akıllı telefonlardan gönderilen mesaj ve görüntüleri alıcının gözündeki lense yansıtmayı başardı. Kontakt lensin, güneş gözlüğü olarak kullanılması da planlanıyor.

Belçika’daki Ghent Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştirilen yeni bir teknoloji, akıllı telefonlardaki elektronik mesajları doğrudan alıcının gözündeki lense yansıtıyor. Bilim adamları, lenslerin ka -pasitesini, lenslere dolar sembolü göndererek gösterdiler. Kontak lenslerdeki görüntünün, televizyon ekranındaki detayları içereceği ve bunun insanlar arasında iletişim şeklini değiştireceği kaydedildi. Projenin arkasındaki bilim adamı Profesör Herbert De Smet, Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, “Artık temel teknolojiyi kurduk. Şimdi gerçek uygulamalar üzerinde çalışıyoruz. Sanırım birkaç sene içinde hazır olur” dedi.

Türkiyegazetesi