Kızılay’dan “Bayramda Çocuk Olmak” projesi

Ramazan Günlügü
“Bayramda Çocuk Olmak” projesi kapsamında, İstanbul’un 39 ilçesinde, ihtiyaç sahibi, yetim ve engelli 780 çocuğa, Kızılay gönüllüleri ve kargo şirketleri aracalığıyla bayramlık yardı...
EMOJİLE

“Bayramda Çocuk Olmak” projesi kapsamında, İstanbul’un 39 ilçesinde, ihtiyaç sahibi, yetim ve engelli 780 çocuğa, Kızılay gönüllüleri ve kargo şirketleri aracalığıyla bayramlık yardımında bulunuldu.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım da Çekmeköy’de, Demirci ve Ertekin ailelerini ziyaret edip bayramlarını kutlayarak ailelerin engelli çocuklarına bayramlık hediyelerini verdi.

Yıldırım, ziyaretler esnasında basına yaptığı açıklamada, proje kapsamında bu uygulamayı geçen yıl Kurban Bayramı’nda yaptıklarını, bu yıl ise Ramazan Bayramı’na nasip olduğunu ifade etti.

Yıldırım, ” İstanbul’un 39 ilçesinde 780 çocuğumuzu, örf, adet ve geleneklerimizi yaşatmak adına, onların bayramlarını hatırlamak ve sevdirmek adına, böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. İstanbul’da günümüzde çocuklar için bayram değişti. Bayram lunaparklardan ibaret oldu. Bayram sevinci diye bir şey kalmadı. Biz de sevinçlerini yaşatmak, o bayram sabahını dört gözle beklemelerini sağlamak adına böyle bir proje başlattık. Projenin adını da, “Bayramda Çocuk Olmak” olarak belirledik. Burada hiç tanımadığımız, bilmediğimiz kardeşlerimizin bayramlarını, yardımsever bağışçılarımızın destekleriyle kutluyoruz” dedi.

Bayramlık hediyesini alan 10 yaşındaki Şura Ertekin adlı engelli kız çocuğu da, çok mutlu olduğunu söyleyerek Türk Kızılayı’na teşekkür etti. Ertekin, resim yapmayı çok sevdiğini belirterek, Yıldırım’a hediye etti.

Hediyesini alan diğer bir engelli Sefa Demirci de mutlu olduğunu belirtti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme