Kadir Gecesi’nde Yeni Cami’de ümmet için dua

Ramazan Günlügü
Kadir Gecesi’nde eller ümmet için duaya kalkacak. İstanbul Yeni camiinde bu gece gerçekleşecek programda, Mustafa İslamoğlu Hoca sohbet ve ümmet için dua, Prof. Dr. Mehmet Okuyan Hoca ise me...
EMOJİLE

Kadir Gecesi’nde eller ümmet için duaya kalkacak. İstanbul Yeni camiinde bu gece gerçekleşecek programda, Mustafa İslamoğlu Hoca sohbet ve ümmet için dua, Prof. Dr. Mehmet Okuyan Hoca ise meal-tefsir yapacak. Sahur’a kadar sürecek programda teheccüd namazı kılınacak ve sahur ikramı yapılacak.

Ramazan’ın ilk gününden beri Mısır Adeviyye Meydanı’nda bütün ümmet adına dik duran ve direnen müslüman kardeşlere bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi’nde selam ve dua gönderilecek. 

Kur’an’ın insanlığa inmeye başladığı o kutlu gecede başta Mısır, Suriye, Filistin, Arakan olmak üzere İslam coğrafyası için eller duaya kalkacak, kalbler birlikte atacak. 

İstanbul Eminönü Yeni Camii’de 3 Ağustos Cumartesi, (bu gece) saat 23:30’dan itibaren gerçekleşecek “Kadir Gecesi’nde ümmet için haydi duaya” programı sahura kadar sürecek.

Teravih namazından sonra başlayacak programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, Prof. Dr. Mehmet Okuyan hocamızın ‘Kadir Suresi ve Rum 30-32 ayetlerinin meal-tefsiri, Mustafa İslamoğlu hocamızın sohbeti ve ümmet için duası yer alacak. 

Gecede ayrıca Kunutlu Teheccüd Namazı kılınacak ve sahur ikramı yapılacak. 

Programın akabinden, İhvan’ın şehitleri için gıyabî cenaze namazı kılınacak.

Ümmetin dirilişi ve kardeşliği bilinciyle Akabe Vakıf ve Yardımeli Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan program Hilal Televizyonundan da canlı olarak yayınlanacak.