Bayrampaşa’da iftarlar devam ediyor

Ramazan Günlügü
Bayrampaşa Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında “Komşuluk İftarları” kapsamında Kocatepe Mahallesi 19. Sokak ve Yıldırım Mahallesi Şehit Kamil Bakan Caddesi’nde yaklaşık 8 bin kişiye iftar v...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında “Komşuluk İftarları” kapsamında Kocatepe Mahallesi 19. Sokak ve Yıldırım Mahallesi Şehit Kamil Bakan Caddesi’nde yaklaşık 8 bin kişiye iftar verdi. İftar programlarına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl da katıldı. İftar öncesi çocukları unutmayan Bayrampaşa Belediyesi, onlar için çeşitli yarışmalar ve eğlence programları düzenledi. Ramazan ayı ile bütünleşen ortaoyunu “Hacivat ve Karagöz” miniklerin büyük beğenisini topladı. Programın yapıldığı alana gelen Başkan Aydıner, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Aydıner, fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayarak, onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Program iftardan sonra Hafız Adem Başar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

“SOKAK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMANIN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ”

Her Ramazan’da Bayrampaşa’da binlerce kişiyle iftar yaptıklarını belirten Başkan Aydıner, “Buradaki iftar programlarımız ile birlikte aynı zamanda Balkanlar’da da iftar programlarımız devam ediyor. O bölgenin akrabaları ve dostları da şuanda burada, onlara bu vesile ile selam gönderiyoruz. Komşularımız, kurduğumuz bu iftar sofralarına çayını alıp getirirken, biz de Bayrampaşa Belediyesi olarak onların yemeklerini hazırlıyoruz ve komşuluk iftarında hep birlikte aynı sofrada buluşuyoruz. Bayrampaşa’nın özelliği budur. Bu sene Balkanlar’da Bereket Konvoyu ile 9 ülkeye ve 20 şehre gidiyoruz. Bayrampaşa’mızda da toplam 11 mahallede 23 kez iftar vereceğiz. Bizde komşuluk kültürü muhteşem, bu kültürü Ramazan boyunca sokak iftarlarında yaşatmanın mücadelesini veriyoruz” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR ATMOSFER”

Her yıl yapılan sokak iftarlarının Ramazan ayına renk kattığını belirten vatandaşlar, “Tüm komşular toplanıp aynı sofrada buluşuyoruz. Sokak iftarları çok güzel bir atmosfer oluşturuyor. Bizlerin aynı sofrada bir araya gelmesine imkân veren Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e teşekkür ediyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği komşuluk iftarları, Ramazan boyunca ilçedeki diğer mahallelerde devam edecek.

/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme