Çetin Altan’a Büyük Ödül

Yazarlar
Kültür ve Turizm Bakanlığınca ”Kültür ve Sanat Büyük Ödülü”ne layık görülen usta gazeteci-yazar Çetin Altan, ödülünü 1 Şubat’ta yapılacak törende alacak.   Aya İrini’de ge...
EMOJİLE

Kültür ve Turizm Bakanlığınca ”Kültür ve Sanat Büyük Ödülü”ne layık görülen usta gazeteci-yazar Çetin Altan, ödülünü 1 Şubat’ta yapılacak törende alacak.
 
Aya İrini’de gerçekleştirilecek törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması ve Altan’a ödülünü sunması bekleniyor.
 
”Türk edebiyatı ve gazetecilik alanındaki uzun soluklu çalışmaları ve yazı hayatına başladığı ilk yıllardan itibaren sergilediği üretken ve kişilikli tavrı ile yazılarında başlangıcından itibaren demokrasiden taviz vermeyip her dönemde ve her koşulda bu tavrı kararlılıkla sürdürdüğü” gerekçesiyle ödüle layık görüldüğü bildirilen gazeteci-yazar Altan, şimdiye dek başta deneme, roman, tiyatro oyunları olmak üzere edebiyatın hemen her türünde ürünler ortaya çıkardı. Gazetecilik alanında bir ekol oluşturan Altan, ”Şeytanın Gör Dediği” adlı köşe yazılarında halk kültürüne ve fıkralara yer verdi.

Aynı ödül, geçen yıl kentleşme ve tarihi koruma alanındaki çalışmaları nedeniyle Prof. Dr. Metin Sözen’e verilmişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme