Savaşın Akıllısı Kim?

Tiyatro
Süpervizörlüğünü Serdar Akar’ın yaptığı, Bulgaristan’ın önemli oyun yazarlarından Hristo Boytchevin’in yazdığı Albay Kuş,  Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alıyor. A...
EMOJİLE

Süpervizörlüğünü Serdar Akar’ın yaptığı, Bulgaristan’ın önemli oyun yazarlarından Hristo Boytchevin’in yazdığı Albay Kuş,  Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alıyor.

Albay Kuş, iç içe geçmiş halkların, birbiri içine dal budak salmış kültürlerin vatanı Balkan Yarımadası’nın bilinmeyen bir yerinde, akıl sahiplerinin bir arada yaşamayı başaramadıkları bir ortamda, delilerin bunu başarmasının trajikomik öyküsünü konu alıyor.

Sahne tasarımını Başak Özdoğan Pirim’in, yönetmenliğini Murat Karasu’nun üstlendiği oyun, savaş sırasında Balkan dağlarında, giyecekten ilaca kadar hiçbir şeyin olmadığı manastırdan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçiyor. Kaderlerine terk edilmiş, donmamak için aynı odada kalmak zorunda olan, ilginç ama zararsız altı deli ve bir uyuşturucu bağımlısı doktorun yaşamlarından kesitleri konu alan oyun, akıllı-deli kavramlarını, savaşın insanlar üzerinde yarattığı dramı ve etkilerini izleyenlere bir kez daha sorgulatıyor.

Oyun, 15 Mayıs Cuma günü saat 20:00’de, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme