Kardeşler Tiyatroya!

Tiyatro
25. Çocuk Şenliği kapsamında Kadıköy Haldun Taner, Ümraniye, Kağıthane Sadabad ve Küçük Kemal Çocuk sahnelerinde 13 – 23 Nisan 2009 tarihleri arasında birbirinden güzel oyunlar çocukları bekliyo...
EMOJİLE

25. Çocuk Şenliği kapsamında Kadıköy Haldun Taner, Ümraniye, Kağıthane Sadabad ve Küçük Kemal Çocuk sahnelerinde 13 – 23 Nisan 2009 tarihleri arasında birbirinden güzel oyunlar çocukları bekliyor.   

13-23 Nisan tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın Kadıköy Haldun Taner, Ümraniye, Kâğıthane Sadabat ve Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahneleri’nde 25. Çocuk Şenliği gerçekleştirilecek. Şenliğin ana teması, “değişim”… Bu konseptle oluşturulan programda; yurtiçi ve yurtdışından tiyatrolar, atölye çalışmaları, work-shop’lar ve çeşitli sanatsal etkinlikler yer alıyor. 25. Çocuk Şenliği, geleceğin tiyatro yaşantısını da belirleyecek olan şimdinin çocuk seyircilerine, değişen dünyamızı; sanatla, felsefeyle, sohbetle, oyunla keşfetmenin yollarını sunuyor.

Sırbistan-Danimarka-Türkiye ASSİTEJ ortak projesi olan “Mucize” (Miracle) oyununun da sahne alacağı şenlikte, bu yıl, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Çocuk Birimi, kukla ve gölge oyunlarının da bulunduğu renkli bir program hazırladı. Şenlik kapsamında gerçekleştirilecek olan origami, kukla, illüzyon, çizgi roman, karikatür, hip-hop, pantomim, oyuncak tasarımı, drama, çizgi animasyon, müzik, resim, heykel, dans ve ritim atölyeleri çocukların yeni yaratıcı faaliyetlerle tanışmalarını, farklı ifade biçimleri geliştirebilmelerini hedefliyor. Çocuklar ve yetişkinler için düzenlenen seminer, söyleşiler, İstanbul Animasyon Festivali’nin şenliğimiz için hazırladığı film seçkisi, İ.B.B. Şehir Tiyatroları sanatçılarından masal okumaları ve çeşitli gruplardan konserler, şenliğin diğer önemli etkinlikleri arasında. Ömer Madra’nın küresel ısınma üzerine bir söyleşi gerçekleştireceği şenliğin dikkat çekmek istediği bir tema da çevresel değişim ve geri dönüşüm… 13 Nisan saat 17.00’da Kadıköy Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan açılış karnavalı bu tema etrafında şekillenen sokak performanslarıyla izleyicilerini şenliğe davet edecek.

  
İ.B.B. Şehir Tiyatroları, 13-23 Nisan tarihleri arasında değişen bir dünyanın kapılarını hep birlikte aralamak için çocukları ve büyükleri sahnelerine bekliyor.

Şenlik boyunca tüm etkinlikler ücretsizdir.