FKM Öğrencilerini Mezun Ediyor

Tiyatro
Fırat Kültür Merkezi bu yıl sekizincisini tamamladığı Tiyatro Okulu öğrencilerini sergileyecekleri iki farklı oyunla mezun ediyor.  Sekiz aydır oyunculuk, diksiyon, metin çözümleme, tiyatro tarih...
EMOJİLE

Fırat Kültür Merkezi bu yıl sekizincisini tamamladığı Tiyatro Okulu öğrencilerini sergileyecekleri iki farklı oyunla mezun ediyor. 

Sekiz aydır oyunculuk, diksiyon, metin çözümleme, tiyatro tarihi, geleneksel Türk tiyatrosu, beden dili ve pandomim gibi alanlarda eğitim alan öğrenciler, kurs boyunca iki grup halinde çalışmalarını sürdürdükleri iki ayrı oyunu sahneleyecekler. Gruplardan ilki pazar akşamı saat 19.30‘da Oktay Arayıcı‘nın yazdığı ‘Rumuz Goncagül’ adlı oyunla izleyici karşısına çıkacak. Oyunda evlenme niyeti ile yolları birleşen farklı hayatların komik öyküleri anlatılıyor. İkinci grup ise 28 Haziran‘da Turgut Özakman‘ın ‘Töre’sini oynayacak. Lise öğrencisi, sigorta şirketi çalışanı, öğretmenlik gibi farklı meslek ve gruplardan gelen oyuncu adayları, tiyatro eğitimlerini Birgül Ulusoy, Tuba Eser, Bülent Develi ve Erkan Fırat’tan aldı.