Bu Sokak Kedilerin

Tiyatro
Erol Günaydın Tiyatrosu’nun sahnelediği “Evsiz Kediler Sokağı” adlı uyuşturucunun zararlarını anlatan müzikal oyun, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle b...
EMOJİLE

Erol Günaydın Tiyatrosu’nun sahnelediği “Evsiz Kediler Sokağı” adlı uyuşturucunun zararlarını anlatan müzikal oyun, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşuyor.

Toplumun en önemli meselelerinden biri olan sokak çocuklarına ve uyuşturucu alışkanlığının sonuçlarına genç insanların penceresinden başarıyla bakan oyunda, uyuşturucu kullanan çocugun gördüğü melek rolünü, ünlü sanatçı Harun Kolçak canlandırıyor. Oyunun müziklerini de besteleyen Harun Kolçak, sahne performansıyla göz dolduruyor.

Oyun, insanların hayatlarından soyutladığı uyuşturucu bağımlısı Murat’ın (Martı), ilk ve son aşkı Umut’u (Serçe) tanımasıyla başlayan ve aşkını korumak için verdiği savaşın bir cinayetle sonuçlanmasının öyküsü etrafında geçiyor. Bir uyuşturucu bağımlısı gencin çevresiyle ve kendisiyle olan çatışmalarının yanı sıra, her şeye rağmen içinde büyüttüğü tertemiz aşkının, şarkılarının, hayallerinin ve kendisiyle aynı durumda olan uyuşturucu bağımlısı diğer gençlerin, yani “evsiz sokak kedileri”nin hikâyesi anlatılıyor.

“Evsiz Kediler Sokağı" adlı oyunu yazan Murat Erinç, aynı zamanda oyunun baş rolünde. Oyunda Mehmet Tokat, Yeliz Doğramacılar, Murat Göktepe, Fidayda Akyürek, Şerif Bozkur, Nazlı Tozlu, Ozan Atlan, Pınar Senkron ve Zeynep Aydemir rol alıyor.
 
Oyun 8 Mayıs Cuma Günü Saat: 20:00’de Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alacak. 
 
İrtibat İçin:
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu
Hanife ÖZPINAR

Adres: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Adliye Meydanı, Semiha Şakir Cad.
Zeytinburnu/İSTANBUL
E-mail: hanifeozpinar@gmail.com
zksmerkezi@gmail.com