Ünlü Tablolar Müzayedede Satışa Çıkıyor

Görsel Sanatlar
Türk Resim Sanatının usta ressamları Hikmet Onat, Sami Yetik, Halil Paşa, Şevket Dağ, İbrahim Çallı ile Namık İsmail, Naci Kalmukoğlu, Cemal Tollu ve Feyhaman Duran’nın yanı sıra, yine usta ress...
EMOJİLE

Türk Resim Sanatının usta ressamları Hikmet Onat, Sami Yetik, Halil Paşa, Şevket Dağ, İbrahim Çallı ile Namık İsmail, Naci Kalmukoğlu, Cemal Tollu ve Feyhaman Duran’nın yanı sıra, yine usta ressam Nazmi Ziya’nın farklı dönemlerine ait 7 tablosu, ilk kez müzayedede görücüye çıkıyor.

8 Nisan 2012 Pazar günü Swissotel the Bosphorus’da Artam Antik A.Ş. müzayede evinin düzenlediği  müzayedede,sanatçı, koleksiyoner ve sanatseverleri heyecanlandıracak birbirinden değerli toplam 250 eser ve antikalar satışa sunuluyor.

Ziya’nın “Bülbül Deresi” i 400 bin TL’den satışa çıkıyor 

Saat 14.00’deki müzayedede,Kazasker Mustafa İzzet, Hasan Rıza, Mahmut Celalettin, Bakkal Arif gibi önde gelen hattatların Hilye-i Şerife, Hat levhaları ve Kuran-ı Kerim’lerin yanı sıra,Edirnekari katî işçiliği ile yapılmış II. Mahmut tuğrası da yer alıyor.Kazasker Mustafa İzzet Ketebeli Hilye-i Şerife,100.000 TL açılış fiyatıyla satışa başlanacak..

Usta ressam Nazmi Ziya’nın “Bülbül Deresi” konulu peyzajı ile Sami Yetik’in “Kartopu Çiçekleri” temalı natürmort çalışması, 400.000 TL’den müzayedeye çıkıyor.Şevket Dağ’dan “Ayasofya”, İbrahim Çallı’nın “Manolyalar”ı,Halil Paşa imzalı bir “İstanbul Peyzajı”,Hikmet Onat’ın “Tekneler” konulu eseri de,satışa sunulan tablolar arasında bulunuyor. Ayrıca Cemal Tollu,Feyhaman Duran, Namık İsmail ve  Naci Kalmukoğlu gibi çok önemli ustaların eserleri de  sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

De Mango, Copello, Fabius Brest eserleri de var

Edinilen bilgiye göre,yine “Oryantalist” sanatçılara ait başyapıt eserler ile İstanbul’u belgesel niteliğinde resimleyen Leonardo De Mango, Copello,Fabius Brest gibi bazı Avrupalı sanatçıların eserleri, satışa sunulanlar arasında bulunuyor.

Bunun yanında,pırlantalı Fransız liyakat nişanı,mineli altın cep saatleri,kılıçlar,gece sürahisi, aşurelik,  leğen ibrik,Tophane işçiliğinin aykırı örnekleri, Yıldız Porselen fabrikasının ilk dönem üretimlerinden  porselen koleksiyonu,8 Nisan’da satışa sunulacak eserler arasında yer alıyor.(Halim Utlu)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme