Yunus Emre Sempozyumu Başlıyor

Etkinlikler
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’nce bugün ve yarın Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi‘nde sekizincisi gerçekleştirilecek sempozyuma, yurtiçi ve ...
EMOJİLE

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’nce bugün ve yarın Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi‘nde sekizincisi gerçekleştirilecek sempozyuma, yurtiçi ve yurtdışından 25’e yakın araştırmacı katılacak. Sempozyumda, Yunus Emre’nin edebî ve tasavvufî kimliğinin yanı sıra fikirlerindeki arka plan ve çağdaş düşünceye etkileri de ele alınacak.

Doç. Dr. Ekrem Demirli ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tatcı’nın danışmanlığında gerçekleşecek sempozyumun ilk gününde Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Elfine Sıbgatullina, Beşir Ayvazoğlu, Yrd. Doç. Dr. Cafer Şen, Prof. Dr. Metin Izeti, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Başkal ve Dr. Timuçin Çevikoğlu konuşacak. İkinci gün ise Prof. Dr. Burhanettin Tatar, Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran, Doç. Dr. Metin Yasa, Yrd. Doç. Dr. Habip Türker, Doç. Dr. Abdurrezzak Tek, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tatcı, Dr. Seyfüddin Seyfullah, Dr. Bakit Murzaraimov ve Dr. Kydyr Torali konuşacak. Kapanış oturumunda ise Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar, Dr. Emin Işık ve Ömer Tuğrul İnançer, sempozyumu değerlendirecekler. Sempozyum kapsamında Yunus Emre ilahileri seslendirilecek ve resim sergisi açılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme