Yunus Emre Haftası Başladı

Etkinlikler
Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri dün Vilayet Meydanı‘ndaki törenle başladı. Ardından İl Halk Kütüphanesi‘nde Yunus Emre hakkında yazılan kitaplardan oluşan bir ser...
EMOJİLE

Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri dün Vilayet Meydanı‘ndaki törenle başladı. Ardından İl Halk Kütüphanesi‘nde Yunus Emre hakkında yazılan kitaplardan oluşan bir sergi açıldı.

Akşam Leman Sam konseri ve ‘Yunus Emre Defilesi’ gerçekleştirildi. 9 Mayıs‘a kadar sürecek program kapsamında bilgi şöleni, konser, konferans, tiyatro, defile, sergi, yarışma ve gösteriler düzenlenecek.

Etkinlikler bugün ve yarın sergi ve aşıklar günü ile devam ediyor. Perşembe günü ise, Yunus‘un Mihalıççık ilçesine bağlı Yunus Emre beldesindeki kabri ziyaret edilecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve davetliler Yunus Emre beldesindeki etkinliklerin ardından Eskişehir Vilayet Meydanı‘ndan Atatürk Stadı‘na kadar tertiplenecek "Sevgiye Davet Yürüyüşü"ne katılacak.

Yürüyüşün ardından Mithat Körler, Mercan Dede ve Funda Arar stadyumda konser verecek. Yunus Emre Haftası boyunca TRT Çocuk kanalında Yunus Emre çizgi filminin gösterimi yapılacak.

Tanıtım filmi, Yüksek Hızlı Tren içindeki ekranlarda gösterilecek. TCDD tarafından da 6 Mayıs‘ta Ankara‘dan Yunus Emre beldesine vatandaşları götürmek üzere Sevgi Treni kaldırılacak. Bu arada, PTT tarafından bastırılan Yunus Emre pulları da satışa çıkarıldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme