YKY’den 2010 Sürprizleri!..

Etkinlikler
Yapı Kredi Yayınları, 2010 yayın programında edebiyatseverlerin merakla beklediği pek çok kitaba yer veriyor. Robert Musil klasiği Niteliksiz Adam üçüncü cildiyle bu yıl okur karşısına gelecek. Türkçe...
EMOJİLE

Yapı Kredi Yayınları, 2010 yayın programında edebiyatseverlerin merakla beklediği pek çok kitaba yer veriyor. Robert Musil klasiği Niteliksiz Adam üçüncü cildiyle bu yıl okur karşısına gelecek. Türkçeye ilk kez çevrilen Leonardo Da Vinci‘nin Yazıları, Rönesans’ın sembol isminin sanat, bilim ve günlük hayatıyla ilgili yazılarını içeriyor. Balzac’ın Lanetli Çocuk romanını ilk kez Türkçe yayımlayacak YKY, Puşkin’in Ruslan ve Ludmilla’sına da yayın programında yer veriyor.

Yayınevinin Delta Dizisi ise, Marcel Proust‘un yedi ciltlik Kayıp Zamanın İzinde romanını iki cilt halinde yayımlıyor. Çevirmen Kâmuran Şipal‘in yeni öykü kitabı Yıldız Yağmuru da bu büyük çevirmeni sevenler için güzel bir sürpriz olacak.

Nâzım Hikmet’in Memet Fuat’ın evindeki sandıktan ve Rus arşivlerinden çıkan, daha önce yayımlanmamış oyunlarını içeren Oyunlar ve Alman edebiyatının önemli yazarlarının kediler ile ilgili kaleme aldıkları öyküleri bir araya getiren Kedi Öyküleri, YKY’nin 2010 programında dikkat çeken kitaplar.

John McGregor‘un Even the Dogs, Aharon Appelfeld’ın Tzill, Oliver Sacks’ın Müzikofilia kitaplarını ilk kez Türkçe yayımlayan YKY ayrıca Sacks’ın Dayanacak Bir Bacak kitabını da 2010’da basacak. Daha önce sekiz kitabı YKY tarafından yayımlanan Roland Barthes’ın Çağdaş Söylemler kitabı, ünlü Hollywood yıldızının son günlerini anlatan Marilyn Monroe’nun Son Seansı, Robert Musil‘in ve Ingeborg Bachmann‘ın biyografileri da Türkçede yayımlanacak.

Osmanlıca’dan Latin alfabesine çevirerek 1996 yılında yayımlamaya başladığı Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi‘ni eksiksiz olarak günümüz Türkçesine çeviren yayınevi, bu ünlü eseri de okurla buluşturacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme