Yılın Müzesi Panorama 1453!

Etkinlikler
Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), bu yıl yaklaşık 1 milyon yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni, ”Yılın En İyi MüzesiR...
EMOJİLE

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), bu yıl yaklaşık 1 milyon yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni, ”Yılın En İyi Müzesi” seçildiği bildirildi.

Derneğin, 33 dalda verilen ”2010 Yılı Kültür Sanat Ödülleri”nden biri olan, İstanbul’un fethini görsel bir şölenle canlandıran ve açıldığı günden bu yana ziyaretçi rekorları kıran müzenin, dünyanın ”tek tam panoramik müzesi” olma unvanını taşıdığı, modern müzecilik uygulamaları ve ziyaretçi memnuniyetinden dolayı ”yılın en iyi müzesi” ödülüne layık bulunduğu kaydedilen açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan’ın, şu görüşlerine yer verildi:

”ESKADER ve diğer saygın kuruluşların ödülleri, bizlerin kültüre hizmet noktasında doğru yolda olduğumuzun bir delilidir. Panorama 1453 Tarih Müzesi, müzecilik alanında açtığı çığırla, sadece İstanbul için değil, dünya için de ilk ve tek olma özelliği taşımaktadır.”
.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme