“Yedi İklim Yedi Renk” kültür şöleni başlıyor

Bayrampaşa Şehir Parkı’nda 13 Haziran Cuma günü ünlü sanatçı İsmail Türüt konseri ile başlayacak olan “7 İklim 7 Renk” kültür şöleni 22 Haziran’a kadar sürecek. Şölen boyunca Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Marmara, İç Anadolu, Rumeli,  Güneydoğu Anadolu ve Batı Karadeniz geceleri düzenlenecek. Ulusal ve yöresel sanatçıların sahne alacağı, halk oyunlarının oynanacağı ve illerin tanıtımlarının yapılacağı gecelerde Bayrampaşalılar, omuz omuza, gönüllerince eğlenirken; birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mesajları verilecek.

‘RENKLER VE DEĞERLER MOZAĞİ ANADOLU İLE RUMELİ BAYRAMPAŞA’DA’

Yedi İklim Yedi Renk kültür şöleniyle ilgili bir açıklama yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Renkler ve değerler mozaiği Anadolu’muzu Bayrampaşa’mızda bir araya getirmek için bu yıl da Yedi İklim Yedi Renk kültür şöleni düzenliyoruz. Kültür şölenimiz boyunca Anadolu ve Rumeli’yi Bayrampaşa’da görebileceğiz. Kültür mirasımızın önemli bir bölümünü oluşturan bölgelere özgü yerel değerleri Bayrampaşa’da sergilemek bizlere mutluluk veriyor. İnanıyorum ki kültür şölenimizle Anadolu ve Rumeli’den gelip Bayrampaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın sıla özlemini bir nebze olsun gidereceğiz, aramıza nifak sokmak isteyenlere kardeşliğin hâkim olduğunu göstereceğiz” dedi.

DERNEKLERDEN TAM DESTEK

Bayrampaşa Belediyesi’nin organizasyonu ile gerçekleştirilen Yedi İklim Yedi Renk kültür şölenine Rize, Erzurum, Ordu, Samsun, Trabzon, Van, Malatya, Çankırı, Yozgat Amasya, Tokat, Çorum ve Diyarbakır Dernekler Federasyonları; Elazığlılar, Balıkesirliler, Adıyamanlılar, Hataylılar, Sinoplular, Muş Vartolular, Kastamonulular, Giresun Bulancak Erdoğanlar Köyü, Bayburt Kültür Merkezi İstanbul Keşanlılar, Kofcazlılar, Çorum Kargı, Siirt Fındık, Karabük Eflani Çamyurt ile Hekimli Dernekleri de destek veriyor.

PROGRAM

TARİH:13.06.2014 CUMA (YARIN)-SAAT:18.30

YER: BAYRAMPAŞA ŞEHİR PARKI-HUDUT YOLU CD. YILDIRIM MH. BAYRAMPAŞA