Yazarlar İstanbul’da Buluştu

Etkinlikler
Dünyadan 600 yazar ve çevirmen, İstanbul’da dün başlayan Uluslararası Yazarlar ve Çevirmenler Kongresi‘nde (WALTIC) bir araya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi, 5 Eylül’e kadar süre...
EMOJİLE

Dünyadan 600 yazar ve çevirmen, İstanbul’da dün başlayan Uluslararası Yazarlar ve Çevirmenler Kongresi‘nde (WALTIC) bir araya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi, 5 Eylül’e kadar sürecek kongreye ev sahipliği yapıyor. Farklı ülkelerden yazar, çevirmen, yayıncı ve akademisyenleri bir araya getiren etkinlik okuryazarlık oranının artırılması, düşünce özgürlüğünün korunması ve yazar haklarının güçlendirilmesini amaçlıyor.

Merkezi İsveç’te bulunan Uluslararası Yazar ve Çevirmenler Derneği‘nce düzenlenen kongreye Bangladeş’ten Bosna-Hersek‘e, Çad’dan Çin’e pek çok ülke katılıyor. Ana konuşmacılar arasında Koreli yazar Ko Un ve Sloven yazar Renata Salecl bulunuyor. Kongrede, yayıncılık ve dağıtım metotları, sürgün öyküleri, sivil toplum kuruluşlarının edebiyat ve kültür üzerindeki etkisi, kadın ve şiir, çatışma bölgelerinde yazarın rolü gibi pek çok başlık altında bildiriler de sunulacak. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme