Tiyatrocu Olmak İster misiniz?

Etkinlikler
Yenilmez Sanat Merkezi, ‘Türk Temaşa Atölyesi’ adıyla yeni bir tiyatro kursu başlatıyor. Pek çok tiyatro kursundan farklı olarak kademeli bir eğitim anlayışı ile yola çıkan kurs, 5 aylık ü...
EMOJİLE

Yenilmez Sanat Merkezi, ‘Türk Temaşa Atölyesi’ adıyla yeni bir tiyatro kursu başlatıyor. Pek çok tiyatro kursundan farklı olarak kademeli bir eğitim anlayışı ile yola çıkan kurs, 5 aylık üç aşamadan oluşacak. Her yaştan eğitim gruplarının katılabileceği kurs için 16 Ocak’ta mülakat yapılacak.

Dersler Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Tiyatro derslerinin dışında ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşecek seminerlerde oyunculuk, müzik, sinema, televizyon, metin yazarlığı, yönetmenlik ve plastik makyaj gibi konular anlatılacak.

Tiyatro dersleri Ahmet Yenilmez, Hilali Mahmudov, Mustafa Miyasoğlu, Mümtaz’er Türköne, Uğur Uzunok, Şeref Yılmaz ve Mustafa Yılmaz tarafından verilecek. Kursiyerler seminerlerde ise oyunculuk alanında Uğur Yücel, Ahmet Uğurlu, Zeynep Tokuş, Ali İpin, yönetmenlikte Mustafa Şevki Doğan, müzikte Fatih Kısaparmak, yazarlıkta Sadık Albayrak, televizyonda Zeynel Koç ve Orhan Seyfi Günel, plastik makyajda Özdemir Egemen, yazarlık kursunda da Sadık Albayrak’tan yararlanacak. Kursun ilk 5 aylık döneminde teorik olarak sinema, tiyatro, dramaturji, hikâye üzerine yoğunlaşılacak. 

Bu dönemde başarı gösterenler ikinci 5 aylık sürede pratik olarak sahne eğitimine ve metin yazarlığına başlayacak ve bir oyun sahnelenecek. Üçüncü ve son 5 aylık sürede ise kursiyerlere çeşitli profesyonel sinema, tiyatro etkinliklerinde rol alma fırsatı tanınacak. Kursiyerlerle ortaklaşa yazılan ve yine kursiyerlerin yer alacağı kısa filmler de çekilecek.

www.yenilmezsanatmerkezi.com.tr 0212 532 22 60

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme