Tek Kişilik Şehir Diyarbakır’da

Etkinlikler
Behiç Ak’ın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı, ödüllü oyun “Tek Kişilik Şehir” Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun 28 Ekim- 14 Kasım 20...
EMOJİLE

Behiç Ak’ın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı, ödüllü oyun “Tek Kişilik ŞehirDiyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun 28 Ekim- 14 Kasım 2010 tarihleri arasında düzenlediği “8. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali” kapsamında; 29 ve 30 Ekim tarihlerinde Orhan Asena Sahnesi’nde 3 temsil verecek.

Sanat Kurumu’nun 2007-2008 En İyi Yönetmen, En İyi Erkek ile Kadın Oyuncu ve En İyi Çevre Tasarımı Ödüllerini alan oyunun dekor ve giysi tasarımı Işın Mumcu’ya, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu’na ait. Oyunda Cüneyt Mete, Devrim Yakut, Benian Dönmez, Merve Gül, Melih Duran ve Halit İlker Altan rol alıyor.

Oyunun konusu ise şöyle: Teknolojinin ve bireyselleşmenin oluşturduğu tek kişilik dünyaların eleştirisi. “Aileler artık tek kişilik mi? Teknoloji yazın üşümemizi, kışın terlememizi mi sağlıyor? Artık hayat bir takım kurslara gitmekten ibaret mi? Ekonominin kötüye doğru gittiğini havanın ve suların temizlenmesinden anlayabilir miyiz? İnsanlar sırf kendi çıkarları için mi intihar ediyor? Şehirler şehir dışına mı taşınıyor? Küsmek kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir mi? Kendimizi en yalnız hissetmediğimiz anlar, yalnız kaldığımız anlar mı? Kendinize gülebilirsiniz ama kendinizi gıdıklayabilir misiniz? Kandırılması en kolay canlılar erik ağaçları mı?

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme