Tatilde Kukla Yapın!..

Etkinlikler
Çocuklar kendi yaptıkları kuklayla ilişki kurar, anne ve babasına, çevresine söyleyemedikleri şeyleri onlara söyletir. Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu bu düşünceden yola çıkarak yarıyıl tatilinde çocukl...
EMOJİLE

Çocuklar kendi yaptıkları kuklayla ilişki kurar, anne ve babasına, çevresine söyleyemedikleri şeyleri onlara söyletir. Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu bu düşünceden yola çıkarak yarıyıl tatilinde çocuklar için kukla atölyesi düzenliyor. Tiyatronun kurucularından Emre Tandoğan, bu yıl İspanya’dan getirdikleri özel bir teknikle el kuklaları çalışacaklarını söylüyor. Çocukların kuklaya inandığını ve onlarla bir arkadaş gibi dertleştiğinden bahsediyor.

Tandoğan; ekibi, Çağrı Yılmaz ile beraber 2001 yılında kurmuş. İkili, kukla ve Uzakdoğu tiyatrosu üzerine, Çek Cumhuriyeti‘nin başkenti Prag ve Almanya‘nın Gottingen şehirlerinde eğitim almış ve çeşitli çalışmalar yapmış. Kukla sanatının geniş kitleler tarafından daha çok tanınması için atölye çalışmaları, televizyon programları, farklı yapıda kukla oyunları gerçekleştirmeye ve projeler yürütmeye devam ediyorlar.

Bugünlerde oynadıkları oyunların yanında atölyelere ayrı bir önem veriyorlar. İkili, kukla yapmak isteyen gönüllüleri atölyelerine bekliyor. 25-26 Ocak ve 1-2 Şubat günlerinde gerçekleşecek kukla yapım atölyesine katılmak isteyen 6 yaş ve üzeri çocukların 22 Ocak gününe kadar başvurmaları gerekiyor. Atölyenin dört günlük katılım ücreti 160 TL. (0212 252 88 35)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme