‘Sen Beni Görmedin’

Etkinlikler
Fotoğrafçı Süreyya Martin‘in, 12 Eylül’ün acılarını anlatan fotoğraf sergisi ‘Sen Beni Görmedin’ İstanbul’da. İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) sergi...
EMOJİLE

Fotoğrafçı Süreyya Martin‘in, 12 Eylül’ün acılarını anlatan fotoğraf sergisi ‘Sen Beni Görmedin’ İstanbul’da. İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) sergi salonundaki sergide, Martin’in 35 karelik siyah beyaz fotoğrafları, sanatçının yaşadıklarını ve tanıklık ettiklerini anlatıyor.

12 Eylül sürecinde kendisi de dört yıl cezaevinde kalan sanatçı, "Bu kara dönemin tarihi henüz yazılamadı, hikâyeleri anlatılamadı" diyor. Sergi, 2 Nisan‘a dek görülebilir.

Süreyya Martin kimdir?

1958 de İzmir’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Mardin’in tarih kokan taş yapıları arasında bitirdi. 1975-80 yılları arasında Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda okudu. 90’lı yılların başından beri fotografla sıcak temas halinde… İpeğin kozasından, özün özden ayrıldığı, ışığın kaybolmaya toplumun kimliksizleştirilmeye çalışıldığı bu süreçte çektiği fotograflarla hayata dokunmaya çalışıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme