Sahne Sırası Çocuklarda…

Etkinlikler
Milyonlarca sanatseveri kendisine hayran bırakan Anadolu Ateşi, 5-12 yaş grubu yetenekli çocuklardan oluşturduğu ‘Anadolu Ateşi Çocuk Grubu’ ilk kez seyirciyle buluştu. Dünyanın en büyük s...
EMOJİLE

Milyonlarca sanatseveri kendisine hayran bırakan Anadolu Ateşi, 5-12 yaş grubu yetenekli çocuklardan oluşturduğu ‘Anadolu Ateşi Çocuk Grubu’ ilk kez seyirciyle buluştu.

Dünyanın en büyük sahnelerinde gösterilerini sunan ve her gösterisinde dakikalarca ayakta alkışlanan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu yine bir ilke daha imza attı. 2 bin çocuk arasından seçilen 5-12 yaş grubu arasındaki 65 yetenekli çocuğun oluşturduğu ‘Anadolu Ateşi Çocuk Grubu’ ile ilk kez Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin karşısına çıktı. Yaptıkları danslarla izleyicileri adeta büyüleyen çocuklar, herkesin duygu dolu dakikalar yaşamasına neden oldular. Çocukların sergilediği ‘Anadolu Ateşi Kareografisi’ herkesi büyülerken, muhteşem performans karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen seyirciler minikleri dakikalarca ayakta alkışlayarak ödüllendirdiler. Hazırlık ve çalışmaları yaklaşık 1 yıl süren çocuk grubunun gösterisinden sonra Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun eğitmenleri, dansçıları ve Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, çocuklara sertifikalarını vererek onları tebrik ettiler. Bugüne kadar dünyanın 80 ülkesinde 3 bin gösteri yaparak 20 milyon izleyicinin gönlünde taht kuran Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan gösteri öncesinde yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi.

“Bizim topluluğumuz için tarihi bir an. İlk defa çocuklarla böyle bir gösteri yapıyoruz. Şuan perdenin arkasında bekleyen 65 tane profosyonel dansçımız var. Yaşları 5 ile 12 arasında değişen. Bu gösteriyi kasım ayından beri hazırlıyoruz. Derslerinden kurslarından arta kalan zamanlarında çalışarak bugüne kadar geldiler. Bu bir başlangıç. Birinci projemiz Anadolu Ateşi kareografisi. Önümüzdeki sene daha geniş ve daha iyi bir okula taşınıp projeyi geliştireceğiz. Hem Anadolu Ateşi repertuarını yani Anadolu Ateşi ve Troya’yı hem de sadece onların oynayacağı özgün bir proje yapıp onlarla sahneye koyacağız. Şu anda senaryolar hazırlanıyor. O gösteriyle dünyanın her tarafını dolaşmak istiyoruz”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme