Sahaflardan Fuar İsyanı

Etkinlikler
Bu yıla kadar Sultanahmet Camii avlusunda yapılan ‘Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı‘nın Beyazıt Meydanı’na alınmasına Beyazıt’taki Sahaflar Çarşısı esnafından tepki geldi. Sahafla...
EMOJİLE

Bu yıla kadar Sultanahmet Camii avlusunda yapılan ‘Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı‘nın Beyazıt Meydanı’na alınmasına Beyazıt’taki Sahaflar Çarşısı esnafından tepki geldi.

Sahaflar Çarşısı Dernek Başkanı Adil Sarmusak, çarşı esnafının ’29. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı‘nın bu yıl Beyazıt’ta yapılmasına karşı olduğunu belirterek, "Sahaflar Çarşısı zaten 365 gün fuardır. Kitapları yayıncıdan alıyoruz, onunla nasıl rekabet ederiz?" dedi. Fuarın Beyazıt’ta yapılmaması yönündeki taleplerini Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ilettiklerini ifade eden Sarmusak, "Zaten okuyan bir millet değiliz. Otogarlar, büyük mağazalar, internet kitap satış yeri oldu. Kitapta artık ekmek kalmadı.

Sahaflar Çarşısı‘nda 4 ayda 6 esnaf iflas etti. Belediye kirayı bir yıllık peşin istiyor. Şu an buradaki bekçinin maaşını toplamakta zorlanıyorum. Belediye de fuarı dibimize kuruyor." diye konuştu. Sarmusak, fuar için Gülhane Parkı gibi farklı bir alternatif de sunduklarını ifade etti. Ramazan ayında İstanbul’da Sultanahmet, Ankara‘da Kocatepe Camii avlusunda düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, yer darlığı sebebiyle bu yıl Sultanahmet’ten Beyazıt Meydanı’na alınmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme