Ramazan’da Nerde Ne Var?

Etkinlikler
11 Ayın Sultanı Ramazan’ın gelmesiyle hemen hemen bütün Türkiye’yi bir coşku aldı. Ramazanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan inananlar etkinliklerden de geri kalmıyor biz de Ramazan ...
EMOJİLE

11 Ayın Sultanı Ramazan’ın gelmesiyle hemen hemen bütün Türkiye’yi bir coşku aldı. Ramazanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan inananlar etkinliklerden de geri kalmıyor biz de Ramazan çoşkunuzu perçinleyecek etkinlikleri sizin için derledik.

Sultanahmet’te Ramazan geceleri

YARIN: Artık bir gelenek haline gelen Sultanahmet Ramazan etkinlikleri bu yıl da devam ediyor.

Yarın akşam Zekai Tunca’nın sahne alacağı Sultanahmet Meydanı’ndaki amfi tiyatroda pazar günü Tuluyhan Uğurlu, Mustafa Özcan Güneşdoğdu konseri ve hemen ardından mehter takımı gösterisi yapılacak. 1 Eylül Salı günü Fatih Mehter Takımı’nın sahnede olacağı etkinliklerde perşembe günü Gençlerle TSM ekibi Ramazan Sefası konseri ile seyircilerin karşısına çıkacak. Saat 21.00 civarında başlayacak etkinliklere dileyen herkes katılabilir.

***

Murat Kekilli yarın Seyhan’da

ETKİNLİK – YARIN: Ramazan’ın yaza gelmesiyle belediyeler de bu aya özel etkinlikler hazırlamaya başladı. Böyle bir etkinlik haberi de Adana’nın Seyhan ilçesinden… Ramazan boyunca devam edecek etkinliklerde bugün tasavvuf müziği konseri yer alıyor. Yarın Murat Kekilli konseri ile devam edecek programı pazar günü illüzyon gösterisi, kukla oyunu ve Karagöz ve Hacivat gösterileri takip ediyor. 31 Ağustos Pazartesi akşamı Şehri Şirini İstanbul adlı ortaoyununun oynanacağı etkinlikleri perşembe günü tasavvuf müziği konseri izliyor. Her akşam 20.30’da Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi yanında kurulan etkinlik alanında başlaması planlanan etkinliklere ücretsiz katılabilirsiniz. 0322 432 74 74

***

Ramazan’a özel sergi Airport’ta

SERGİ – BU AY: Airport’ta dünyanın en tanınmış hat ve ebru sanatçılarının eserlerinden oluşan "Karma Türk El Sanatları" sergisi Ramazan boyunca meraklılarını bekliyor. Koleksiyoner Adil Menemencioğlu’nun hat ve ebru koleksiyonundan oluşan sergide, Osmanlı döneminin en ünlü hat ustalarından birisi olan Hattat Ömer Vasfi’nin eserlerinin yanında günümüzün dünyadaki en iyi 10 hattatı arasında adı geçen Fuat Başar, Levent Karaduman, Yüksel Yaşar, Ömer Faruk Eratlı, Mustafa Düzgünman ve İranlı sanatçı Şiran (Askar)’ın birbirinden güzel ve değerli eserleri sergileniyor. Halka açık sergide ayrıca 2. Mahmut döneminden kalma peştemallar, Osmanlı objeleri, fil dişi, mamut dişi, kemik, yeşuri, has kehribar, oltu, gümüş gibi materyallerden yapılmış tesbihler de yer alıyor.

***

Latin harfli eski kitaplar müzayedesi

MÜZAYEDE – YARIN: Taksim’deki Lion Hotel yarın farklı bir müzayedeye ev sahipliği yapacak. Harf devriminden bu yana basılmış eski kitapların açık artırmaya sunulacağı müzayedede 1928’den bu yana basılmış pek çok eser bulunuyor. Basım tarihi 1928’den 1970’li yıllara uzanan bu eski kitaplara sahip olmak isteyen sahaf meraklıları için müzayede 15.30’da başlıyor. 0 212 256 90 90

***

Saray’da sanat devam ediyor

SERGİ – 2 EYLÜL: Tülay ve Eren Kocaman’ın, "Anadolu Toprağının Hazineleri" sergisi, 2 Eylül Çarşamba günü Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde açılıyor. Sergide Hititler’den Selçuklulara, Anadolu medeniyetlerinin yaşayışlarını gösteren çeşitli boyutlardaki panolar, ışıltılı seramik çiniler, rölyefler, sırlı turkuaz seramikler Saray’ın zemin katında görülebilecek. 0212 326 46 46.

***

Kanyon’da çocuklar için tiyatro sahnesi

ETKİNLİK – YARIN: Levent’teki Kanyon alışveriş merkezinde yarın ve pazar günü kurulacak olan tiyatro sahnesinde çocukların hem oyun oynayacakları, hem de tiyatro sahnesinde olmanın keyfini çıkaracakları birçok aktivite bekliyor. 14.00-18.00 arasında gerçekleşecek etkinliklere dileyen tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilir.

***

Ramazan’da rock konseri

KONSER – YARIN: "Sufi-rock tarzının yeni isimlerinden Kaan Tayanç, yarın akşam Ümraniye Belediyesi Ramazan etkinlikleri bünyesinde sahneye çıkıyor. Ramazan’da ikinci konserini Odunpazarı Belediyesi Ramazan etkinliklerinde verecek olan Tayanç, "Pink Floyd ile Yunus Emre’yi bir potada eritiyorum." dediği tarzıyla bu Ramazan’ın en farklı ismi. Bu farklı tarzı dinlemek isteyenler 20.30’da Alemdağ Caddesi TRT lojmanları yanındaki etkinlik alanında hazır bulunabilir.

***

Düzce’de Ramazan konserleri

ETKİNLİK – YARIN: Düzce Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Etkinliklerin yarın akşamki konuğu ise Seniha. 1 Eylül’de Cihan Yıldız’ın da katılacağı etkinlik konserleri Düzce Anıtpark Meydanı’nda saat 22.00’de başlıyor. Konserler ücretsiz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme