Paulo Coelho Türkiye’ye Geliyor

Etkinlikler
Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor, Brida ve son olarak da Elif’le milyonların gönlünde taht kurmuş dünya yazarı Paulo Coelho, 18 Mart’ta Türkiye’ye geliyor.  Her yıl başka bir şeh...
EMOJİLE

Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor, Brida ve son olarak da Elif’le milyonların gönlünde taht kurmuş dünya yazarı Paulo Coelho, 18 Mart’ta Türkiye’ye geliyor.

 Her yıl başka bir şehirde, yemekli bir davetle kutladığı Saint Joseph yortusu için bu yıl İstanbul’u seçen yazar, eşi ve dostlarıyla birlikte 19 Mart gecesi Beyoğlu’nda olacak.

Coelho’nun farklı ülkelerden gelecek olan misafirlerine Türkiye’yi tanıtma arzusu nedeniyle İstanbul’da gerçekleşecek davet, Türk mutfağından seçilmiş özel mönüsüyle tam bir ziyafete dönüşecek. Coelho, misafirlerine Türkiye’yi daha yakından tanıma fırsatı da sunacak. Ünlü yazar, kısa Türkiye ziyareti esnasında misafirleriyle İstanbul’u, Türkiye’yi ve yeni kitabını konuşacak.

Davet için aylar öncesinden Türkiye’yi seçen ve bunu internetteki sayfasından duyuran Coelho, İstanbul ziyareti öncesinde son kitabı Elif’in basım tarihi öne çekilerek Can Yayınları tarafından yayıma hazırlanmasını da mutlulukla karşıladı.

Paulo Coelho, 1947’de Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde doğdu. Kendini tümüyle edebiyata vermeden önce tiyatro yönetmenliği, oyunculuk, şarkı sözü yazarlığı ve gazetecilik yaptı. 1986’da yayımlanan Hac adlı ilk romanının ardından gelen Simyacı ile dünya çapında üne erişti. Simyacı, 20. yüzyılın en önemli yayıncılık olaylarından biri oldu ve 18 ülkede 30 milyon sattı. Coelho, Brida (1990) Piedra Irmağı’nın Kıyısında Oturdum Ağladım (1994), Beşinci Dağ (1996), Işığın Savaşçısının Elkitabı (1997), Veronika Ölmek İstiyor (1998), Şeytan ve Genç Kadın (2000), On Bir Dakika (2003), Zahir (2005), Portobello Cadısı (2006) ve Kazanan Yalnızdır (2008) gibi yapıtlarıyla sürekli olarak çoksatar listelerinde yer aldı. 150 ülkede, 66 dilde yayımlanan kitaplarının toplam satışı 100 milyona ulaştı. Bugüne kadar pek çok ödül ve nişana değer görülen Coelho, Birleşmiş Milletler Barış elçisi ve Brezilya Edebiyat Akademisi üyesidir.

 NTVMSNBC