Özel Koleksiyonlar Müzayedesi

Etkinlikler
Portakal Sanat ve Kültürevi’nin düzenlediği müzayedenin ilk bölümünde özel koleksiyonlardan derlenen tablolar var. Satışa çıkan bu koleksiyonun önemli bir kısmı S.E.T. adlı çiftin yıllar içinde ...
EMOJİLE

Portakal Sanat ve Kültürevi’nin düzenlediği müzayedenin ilk bölümünde özel koleksiyonlardan derlenen tablolar var.

Satışa çıkan bu koleksiyonun önemli bir kısmı S.E.T. adlı çiftin yıllar içinde bir araya getirmiş olduğu tablolardan oluşuyor. Bunun yanı sıra özel koleksiyonlardan klasik, modern ve çağdaş Türk tabloları da yer alıyor. Osman Hamdi Bey’in "Eskihisar’dan Manzara"sı (185 bin TL), Halil Paşa’nın "Bostancı Sahilinde Gezinti"si (600 bin TL), Nazmi Ziya’nın "Kurbağalıdere"si (370 bin TL), Şevket Dağ’ın "Ayasofya"sı (325 bin TL), Hikmet Onat’ın "Eyüp Sırtlarından Sisli Sabah"ı (130 bin TL) gibi eserler var. Çağdaş Türk resminin ustalarından Burhan Doğançay’ın ‘Kurdela’sı (225 bin TL), Alaaddin Aksoy, Adnan Çoker’in ‘Mor Denge’si (80 bin) gibi isimlerinden de büyük boyutlu yağlıboyaları satışa çıkıyor.

Müzayedenin tanıtım sergisi 27 Kasım’a kadar 10.00-20.00 saatleri arasında Conrad Oteli’nde gezilebilir. Müzayedenin ilk bölümünü Tekfen Holding’in kurucularından Necati ve Can Akçağlılar’ın kızı Leyla Akçağlılar’ın koleksiyonu oluşturuyor. 2008 yılında hayatını kaybden Akçağlılar’ın uzun yıllar içinde oluşturduğu koleksiyonda birçoğu kendisi için özel üretilmiş olan Herend, Meissen, Sevres porselenlerinin yanı sıra Aivazovski, Hoca Ali Rıza ve Sami Yetik’e ait peyzajlar, Prieur-Bardin imzalı oryantalist tablolar, ünlü hattat ‘Bakkal Arif’in Hilye-i Şerif’i, çağdaş hattatların yazıları ve özenle kullandığı İngiliz, Fransız mobilyalar yer alıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme