Osmanlıca Öğrenmek İster misiniz?

Etkinlikler
Kursda; uzman öğreticiler tarafından her seviyede Osmanlı Türkçesi okuma ve yazma dersleri verilerek, kültürel mirasımızla doğrudan iletişim kurmak isteyen bireylere katkıda bulunulması amaçlanıyor. &...
EMOJİLE

Kursda; uzman öğreticiler tarafından her seviyede Osmanlı Türkçesi okuma ve yazma dersleri verilerek, kültürel mirasımızla doğrudan iletişim kurmak isteyen bireylere katkıda bulunulması amaçlanıyor.

“Kültür ve Tarih Mirasımızla Buluşmak” başlığıyla gerçekleştirilen programda katılımcılara, Hem Osmanlı Türkçesi ile basılmış eserleri hem de İstanbul başta olmak üzere tarihi eserlerimiz üzerindeki Osmanlı Türkçesi yazı ve kitabeleri okuyabilme kabiliyetini artırıcı eğitim faaliyetlerinde bulunuluyor.

Osmanlı Türkçesi kursları her biri 12 hafta ve 4 kur’dan oluşmaktadır. Ayrıca programda; kültürel geziler, konferanslar ve atölye çalışmaları da bulunuyor.

20 Eylül 2010 saat 19.00’da seviye belirleme imtihanına kursiyelerin katılması ise zorunlu tutuluyor. Osmanlı Türkçesi Güz Dönemi dersleri 27 Eylül 2010 saat 19:00′da başlıyor.

Önkayıt: http://www.divander.org/kurs/kayit.php

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme