Ölülerin Elleriyle Sanat

Etkinlikler
Londra’da olağan dışı bir sanat sergisi açıldı. İskandinav sanatçı Morten Viskum, kullandığı malzemeler, temalar ve sanatsal ifadelerle sıradışı bir sanat sergiliyor. Ölülerin elleri ile çizim y...
EMOJİLE

Londra’da olağan dışı bir sanat sergisi açıldı. İskandinav sanatçı Morten Viskum, kullandığı malzemeler, temalar ve sanatsal ifadelerle sıradışı bir sanat sergiliyor. Ölülerin elleri ile çizim yapan ve boya yerine hayvanların kanını kullanan sanatçı, son eserlerini ve çizim tekniklerini sergilediği ‘Altın Yüzüklü El’ sergisini sanatseverlere sunuyor.

Çağdaş sanatçılardan biri olarak kabul edilen Viskum, çalışmalarında şaşkınlık yaratan, merak uyandıran duyguları ön plana çıkarıyor. Vegas Galerisi’nde fırça yerine cansız bir el kullanarak çizim yaptığı sergi, gazete manşetlerinde yer aldı. Serginin küratörü olan Vegner Tosta, bu serginin sanatçının solo gösterisi olduğunu ifade ederek Norveç Büyükelçiliği’nin desteğiyle yapılan serginin özel gösterimle açılacağını bildirdi. Tosta, sanatçının ölü elleriyle çizim yaparak sergilediği ilk serginin bu olmadığını belirtti.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme