Okuyup da Yazanlar Toplanıyor

Etkinlikler
Hazırlayan: Selim Sebilci Burada devreye tavsiye giriyor işte. O kitabı okuyan bir dostun tavsiyesi ya da o kitap hakkında yazı yazmış birinin referans olması… Kitap okumak kadar okunulan kitap...
EMOJİLE

Hazırlayan: Selim Sebilci

Burada devreye tavsiye giriyor işte. O kitabı okuyan bir dostun tavsiyesi ya da o kitap hakkında yazı yazmış birinin referans olması… Kitap okumak kadar okunulan kitaplar hakkında yazı yazmak da bir ihtiyaç haline geldi dolayısıyla.

Uzun zamandır alt yapısını tamamlamaya çalışıp büyük bir projeyle okuyucu karşısına çıkan www.okudumyazdim.net iyi bir çıkışla okuyucuların karşısına çıktı. Kirlenen internet ortamında temiz bir yayın politikasıyla kitaplara farklı bir bakış ve yayın dünyasına geniş bir şekilde bakmayı hedefleyen okudumyazdım sitesi sağlam bir kadro ile açıldı.

Genel Yayın Danışmanlığını Ömer Lekesiz’in yürüttüğü okudumyazdım’ın Genel yayın yönetmeni olarak Hüseyin Güneş, Yazı işlerine Maaz İbrahimoğlu, Yayın Koordinatörü Haydar Ali Şahin ve yayın kurulu olarak Aysun Ellidokuzoğlu, Ömer Şarlak var.

Sağlam bir kadro ile güzel bir çıkış yapan okudumyazdım.net’in yazar kadrosunda Yıldız Ramanzoğlu, Atasoy Müftüoğlu, Ömer Lekesiz, Sibel Oral, Esra Elönü, Elif Çakır, Ferhat Uludere, Sibel Eraslan öne çıkan ilk yazarlardan. Büyük bir yazar kadrosu ile işine ciddi bir şekilde sarılarak sağlam bir şekilde hazırlanmış.

Edebiyattan, sosyolojiye, felsefeden, tarihe kadar birçok dalda yayınlanan kitapların çetelesini tutan ve bu başlıklar altında gündeme dair kitapların ve fikirlerin okuyucuya sunulduğu site ayrıca kitap cafe bölümünde birçok yazarla yapılan söyleşilerin videolarını da toplayarak kaynak bir site olmaya aday. Cin fikir bölümünde ise okudumyazdim.net’in nabzını tutup yayınevleri, okuyucu ve yazarlar üzerine değerlendirmeler yapılıp eleştirinin hakkını veren yazılara yer verilecek.

Okudumyazdim.net her ay düzenli olarak yayınlanacak röportajlarıyla da takipçi sayısını günden güne arttırmayı hedefliyor. İlk söyleşi de Ferhat Kentel ile yapılmış. Ferhat Kentel’in, Karşılıklı Algılama ve Diyalog Projesi adını taşıyan araştırması, 2005’te TESEV Yayınları’ndan, Ehlileşmemek, Düzleşmemek, Direnmek isimli kitabı ise Hayy Yayınları’ndan çıkmıştı. Söyleşi genel olarak Kentel hocanın kitaplarında işlediği konular üzerinden yapılmış. Ufuk açıcı kitaplar, ufuk açıcı bir söyleşiyi ortaya çıkar mı?

Site, birçok alana birden hitap eden bir kültür-sanat sitesi olma hevesinde değil. Bu da en büyük artısı… Sadece kitaplar ve kitaplar üzerine eleştiriler, söyleşiler, tanıtımlar yer alacak bir referans site olma iddiasında.

“Her kitap bir eylemdir” sloganıyla yola çıkan Okudum Yazdım sitesine yayın hayatında başarılar diliyoruz.