New York’tan Seçmeler Pera’da

Etkinlikler
New York School of Visual Arts‘ın, Güzel Sanatlar Bölümü öğretim üyeleri, mezunları ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen resim, desen, heykel, yerleştirme, fotoğraf ve dijital sanat ürünle...
EMOJİLE

New York School of Visual Arts‘ın, Güzel Sanatlar Bölümü öğretim üyeleri, mezunları ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen resim, desen, heykel, yerleştirme, fotoğraf ve dijital sanat ürünlerinden oluşan ve 110 yapıtın yer aldığı Octet: New York School of Visual Arts’tan Seçme Yapıtlar sergisi dün Pera Müzesi’nde açıldı.

Sekizli anlamında kullanılan Octet, bir taraftan sonsuzluk işaretine gönderme yaparken, diğer  taraftan sergideki sekiz bölümü işaret ediyor.

Bu sekiz bölüm şöyle: İmge Olarak Sözcük, Post-Pop ve Tabloid, Malzeme Önemlidir, Bedensel ve İlahi, Dünya Oyunları, Anlatı Öncelikleri, İlişkisel Estetik ve Kimlik ve Kimlik Politikaları. 

Sergideki 66 sanatçı arasında Türkiye’den ve aynı zamanda okulun öğrencilerinden olan Elif Uras ve Soner Ön de var. Küratör Suzanne Anker, Amerika’nın, New York’un, 50 ülkeden öğrencinin bulunduğu School of Visual Arts ve dolayısıyla bu serginin farklı kültürleri temsil ettiğini belirtirken, okulun dünya sanatının önemli bir temsilcisi olduğunu vurguluyor. Sergi, 4 Ekim‘e kadar açık.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme