Mimar Turgut Cansever Anılıyor

Etkinlikler
2009 yılının 22 Şubat’ında vefat eden Bilge Mimar Turgut Cansever vefatının sene-i devrinde çeşitli programlarla anılıyor… Büyük usta saygıyla anılıyor, etkinlikler düzenleniyor. Bilge Mim...
EMOJİLE

2009 yılının 22 Şubat’ında vefat eden Bilge Mimar Turgut Cansever vefatının sene-i devrinde çeşitli programlarla anılıyor…

Büyük usta saygıyla anılıyor, etkinlikler düzenleniyor.

Bilge Mimar Turgut Cansever vefatının 1. yılında, 22 Şubat Pazartesi (bugün) Topkapı Şehitliği Sakızağacı Mezarlığı’nda saat 14’te kabri başında anılacak.

Ayrıca gün içinde 15:30’da kendisinin kurduğu “Ev ve Şehir Vakfı”nda anılacak.

Katılmak isteyenler için adres: Süleyman Seba Cd. Altınbaşak Apt. No:54K:5 D:13 Beşiktaş / İstanbul

Devamında saat:19:30‘da Mimar ve Mühendisler Grubu’nun “Turgut Cansever Okumaları” kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Alpay Aşkun Konferans Salonu’nda Mustafa Armağan’ın “Turgut Cansever’in Düşüncesi” konulu konferansı düzenlenecek.

Turgut Cansever’in yeni kitapları geliyor

Timaş Yayınları vefat yıldönümünde Turgut Cansever’in "Osmanlı Şehiri" kitabını yayınladı.

Dünya genelinde Ağahan ödülü3 kez kazanan tek mimar olan Bilge Mimar Turgut Cansever’in daha önce yayımlanmamış yazıları "Osmanlı Şehri" kitabıyla bir araya getirildi. Ülkemizin düşünce dünyasının önemli aktörlerinden olan Turgut Cansever, insanın dünya üzerindeki vazifesine dikkat çekti ve insanın dünyayı güzelleştirme görevini sık sık vurguladı.

Cansever; “Osmanlı Şehri” kitabıyla insanın temel vazifesini ve bunu gerçekleştirmekteki Osmanlı tecrübesini ve örneğini anlatıyor.

Bir güzel yayın haberi de Bilim ve Sanat Vakfı‘ndan: Turgut Cansever’in bütün akademik yazıları çok yakında basılıp yayınlanacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme