Kültürel Mirasa Yeni Dernek

Etkinlikler
Avrupa’da kültürel miras konusunda yaklaşık 50 yıldır çalışmalar yapan Hollanda merkezli Europa Nostra adlı kuruluş ile paralel çalışmalar yürütmek üzere İstanbul’da Europa Nostra-Türkiye ...
EMOJİLE

Avrupa’da kültürel miras konusunda yaklaşık 50 yıldır çalışmalar yapan Hollanda merkezli Europa Nostra adlı kuruluş ile paralel çalışmalar yürütmek üzere İstanbul’da Europa Nostra-Türkiye Derneği kuruldu.

Derneğin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi‘nde dün yapılan tanıtımına Barış Altan, Orhan Silier, Nuray Gülersoy, İclal Dinçer, Burçin Altınsay, Aslı Aksoy gibi isimler katıldı. Europa Nostra, kendini Avrupa’nın kültürel mirasını korumaya adamış 250 sivil toplum kuruluşu ile 150 ortak örgütü ve 50 ülkeye yayılan 1.500 kişisel üyeyi temsil ediyor. En iyi kültürel miras uygulamalarını kutlamak, risk altındaki miras için kampanyalar yapmak ve lobi çalışmaları gibi üç alanda faaliyet gösteriyor. Türkiye’de kültürel mirasın korunması için çaba gösteren uzmanlarla genç korumacılardan oluşan Europa Nostra-Türkiye de aynı amaçlar doğrultusunda çalışmayı hedefliyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme