Kitap Fuarının Onur Konuğu İspanya

Etkinlikler
30 Ekim‘de açılacak 29. İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Fuarın bu yılki en büyük yeniliği bir ‘onur ülkesini’, İspanya’yı ağırlayacak olması. Fuarın ilk onur konu...
EMOJİLE

30 Ekim‘de açılacak 29. İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Fuarın bu yılki en büyük yeniliği bir ‘onur ülkesini’, İspanya’yı ağırlayacak olması. Fuarın ilk onur konuğu İspanya, 30 Ekim ile 2 Kasım arasında uluslararası katılımcılar salonundaki standında ziyaretçilerini bekliyor; İspanyol Kültür Bakanlığı, Kitaplar Genel Müdürlüğü ve Cervantes Enstitüsü aracılığıyla fuar çerçevesinde çeşitli kültürel etkinlikler düzenliyor.

30 Ekim‘deki açılış töreni sonrasında flamenkonun önemli temsilcilerinden Manuel Reina ve Grubu Tato Bato İspanyol müziğini Türkiye’den ezgilerle buluşturan bir konser verecek. Fuar boyunca İspanyol edebiyatının önde gelen yazarlardan Julio Llamazares, Soledad Puertolas, Angeles Caso, Rafael Chirbes, Luisge Martin, Fernando Sanchez Drago, Luis Del Val, Juan J. Armas Marcelo söyleşilerle okurlarla buluşacak. Ovidi Carbonell, Rafael Carpintero ve İnci Kut, bir söyleşi gerçekleştirecek. Fuarın son gününde günümüzün en iyi İspanyol gitaristlerinden biri olarak değerlendirilen Fernando Espi‘nin klasik gitar dinletisi olacak.

Ayrıca Belçika, İspanya, Fransa, İngiltere ve İtalya‘nın kahramanlarından bir seçki sunan ‘Avrupa Çizgi Romanı’nın Kahramanları’ sergisi de fuar boyunca meraklısını ağırlayacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme