Kiliseyi Böyle Kandırmış!..

Etkinlikler
Vatikan‘da bulunan Sistine Şapeli‘nin tavanının, Dan Brown romanlarına taş çıkartacak bir gizemi sakladığı ortaya çıktı. Kilise tarafından yasaklanmış olmasına karşın Michelangelo Vatikan&...
EMOJİLE

Vatikan‘da bulunan Sistine Şapeli‘nin tavanının, Dan Brown romanlarına taş çıkartacak bir gizemi sakladığı ortaya çıktı.

Kilise tarafından yasaklanmış olmasına karşın Michelangelo Vatikan’da bulunan Sistine Şapeli’nin tavanına çizdiği resimlerin içine anatomik taslaklar da yapıp bunları ustaca saklamış.

Araştırmacılar Michelangelo’nun sakladığı anatomik resimleri şifreli bir teknikle yaptığı ve amacının bilimi hor gören Kilise ile dalga geçmek olduğuna inanıyorlar.

Zekice gizlenen ve 500 yıldır farkedilemeyen insan beyni çizimleri bilim ile din arasındaki çatışmaya işaret eden şifre olabileceği belirtiliyor.

1508 ve 1512 yılları arasında Sistine Şapeli’ne duvar resimleri yapan Rönesans ustasının aynı zamanda birçok ceset üzerinde inceleme yapan başarılı bir anatomist olduğu için bir beynin neye benzediğini bilmesinin olağan olduğuna dikkat çekildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme