Keşanlı Ali New York’ta

Etkinlikler
‘Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu‘nun Broadway’de sahneleyeceği Keşanlı Ali Destanı’nın tanıtım toplantısı düzenlendi. ABD‘nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar v...
EMOJİLE

‘Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu‘nun Broadway’de sahneleyeceği Keşanlı Ali Destanı’nın tanıtım toplantısı düzenlendi.

ABD‘nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar‘ın himayelerinde düzenlenen tanıtım gecesine, Haldun Taner tarafından yazılan oyunun oyuncuları, yönetmeni, müzik direktörü katıldı. Tanıtım gecesinde, Türk- Amerikan NewYork Sanat Topluluğu’nun (TAASNY) oyuncuları "Keşanlı Ali Destanı" ndan şarkılar seslendirirken, başrol oyuncularından Yavuz Bingöl ve Fadik Sevin Atasoy da oyundan bir sahneyi canlandırdı ve geceye katılanlardan büyük alkış aldı.

New York Başkonsolosu Samsar gecede yaptığı konuşmada, TAASNY’nin 3 yıl önce New York’ta başladığı Türk tiyatrosu yolculuğunun epik tiyatronun en güzel örneklerinden biri olan "Keşanlı Ali Destanı"yla devam ettiğini, TAASNY’nin New York’ta daha önce "Kanlı Nigar" ve "Hisseli Harikalar Kumpanyası"nı da sahnelediği belirtti. Yönetmen İskender Altın da konuşmasında müzikal ekibine teşekkar etti.

ESKİŞEHİRLİ HEDİYESİ

Yavuz Bingöl ise tiyatro yapmanın hem çok özel hem de zor bir iş olduğunu belirterek, destek olan herkese teşekkür etti ve çok iyi bir oyun çıkaracaklarına inandığını söyledi. Eskişehirspor’un yönetim kurulu üyesi olan Bingöl’e New York’ta yaşayan Eskişehirliler Eskişehirspor forması hediye edildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi