Karikatürler Çocukları Anlatacak!

Etkinlikler
Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi, ‘Çalışan Çocuk’ adlı karikatür yarışması düzenliyor. Ülkemizin çalışma yaşamında yer alan çocuk emeği olgusunu ön plana alarak, çal...
EMOJİLE

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi, ‘Çalışan Çocuk’ adlı karikatür yarışması düzenliyor.

Ülkemizin çalışma yaşamında yer alan çocuk emeği olgusunu ön plana alarak, çalışan çocukların çalışma yaşamlarını belgelemek, arşivlemek; karikatür sanatçılarını özendirmek ve onlara destek vermek amacı ile düzenlenen yarışmada bu yıl kız çocuklarının çalıştırılması olarak belirlenmiş.

Yarışmaya tüm profesyonel ve amatör karikatürcüler, ‘ÇALIŞAN KIZ ÇOCUKLAR’ üzerine çizecekleri karikatürle ve en çok üç orijinal karikatürle yarışmaya katılabiliyor.

Yarışmacılar, karikatürlerini, en geç 16 Ekim 2010 tarihine kadar “Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Vakfı – Selanik Cad. Ali Taha Apt. 52/4 Kızılay 06650 Ankara” adresine veya karikatur@fisek.org.tr adresine gönderilmesi gerekiyor.

Yarışmada tek büyük ödül 1000 TL ve kuruluşların plaketleri olacak ve ödül alan karikatür sanatçısı, 3 Kasım 2010′da Ankara’da açılacak sergiye davet edilerek sergi açılışında ödülünü alacak.

Ayrıntılı bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz: http://www.fisek.org.tr/karikatur-yarisma-2010.php

Yarışma sonuçları ise, 20 Ekim 2010 tarihinde www.fisek.org.tr ve www.karikaturvakfi.org internet sayfalarından duyurulacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme