Karikatür Oscarı’nda Ödül Gecesi

Etkinlikler
Bu yıl 27. yaşını kutlayan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatüristlere ödülleri dün akşam Hilton Convention Center’da gerçekleşen törenle verildi. Burh...
EMOJİLE

Bu yıl 27. yaşını kutlayan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatüristlere ödülleri dün akşam Hilton Convention Center’da gerçekleşen törenle verildi.
Burhan Öçal (perküsyon), Sabri Tuluğ Tırpan (piyano) ve Atilla Aldemir ’den (keman) oluşan Paganini Trio’nun mini konseriyle başlayan törenin açılış konuşmasını Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı yaptı.

Fetvacı, bu yılki yarışmaya 73 ülkeden 865 karikatüristin 2 bin 559 çalışmayla katıldığına dikkat çekerek “Bu karikatürlerde bir yandan siyasal gerginlikleri, toplumların yaşadığı baskıları, kördüğüm olmuş sorunları izlerken bir yandan da her birimizin yaşadığı kişisel çalkantıları, çıkmazları görebiliyoruz. Sanatçılar tek tek hepimize ve dünyaya ayna tutuyorlar” dedi.
Korhan Abay’ın sunuculuğunu üstlendiği törende yarışmanın birincisi Ahmet Öztürklevent’e ödülü Aydın Doğan Vakfı Başkanı Aydın Doğan ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından verildi. Öztürklevent, ödül heykelciğinin yanı sıra 8 bin dolar para ödülü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Plaketi ve Hürriyet gazetesi Altın Plaketi ’ne değer görüldü.

İkincilik ödülünün sahibi Rusya Federasyonu’ndan Sergei Bobylev’e ödül heykelciği, 5 bin dolar para ödülü ve Kanal D Plaketi, Aydın Doğan Vakfı Başkan Vekili Sema Doğan tarafından takdim edildi.

Yarışmanın üçüncüsü Kürşat Zaman’a ise ödülü Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç tarafından verildi. Zaman, ödül heykelciği 3 bin 500 dolar para ödülü ve Milliyet gazetesi Plaketi ile ödüllendirildi. Törende ayrıca 12 karikatüriste başarı ödülleri dağıtıldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme