Kadın Hattatlar CRR’de

Etkinlikler
İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü ve IRCICA işbirliğiyle düzenlenen ‘Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu’, dünyanın pek çok ülkesinden kadın hattatları 5-6 H...
EMOJİLE

İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü ve IRCICA işbirliğiyle düzenlenen ‘Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu’, dünyanın pek çok ülkesinden kadın hattatları 5-6 Haziran’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) bir araya getirecek.

5 Haziran’da saat 10.00’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak programda açılış konuşmalarının ardından kadın hat talebeleri icazetlerini alacak. Programın öğleden sonraki oturumunda "Hat Sanatında Kadın Sanatkârlar ve Katkıları: Dün-Bugün" başlıklı bir sempozyum düzenlenecek. 6 Haziran’da ise, CRR’de atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Kadın hattatlar programıyla birlikte açılacak ve Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İngiltere, İran, İspanya ve Suriyeli kadın hattatların eserlerini bir araya getirecek hat sergisi, 20 Haziran’a kadar CRR’de ziyarete açık kalacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme