İşte Çok Satan Kitaplar!..

Etkinlikler
Haber 7 Kitap Sayfası ve İlknokta.com sitesinin stratejik ortaklığıyla derlenen çok satılan ve yeni çıkan kitaplar listesi şu şekilde: Çok Satanlar listesi 1- Şah ve Sultan – İskender Pala ̵...
EMOJİLE

Haber 7 Kitap Sayfası ve İlknokta.com sitesinin stratejik ortaklığıyla derlenen çok satılan ve yeni çıkan kitaplar listesi şu şekilde:

Çok Satanlar listesi

1- Şah ve Sultan – İskender Pala – Kapı Yayınları
2- Haliç’te Yaşayan Simonlar – Hanefi Avcı – Angora Yayıncılık
3- Aşkın Gözyaşları – Sinan Yağmur – Karatay Akademi Yayınları
4- Ye Dua Et Sev – Elizabeth Gilbert – Pegasus Yayıncılık
5- Takunyalı Führer – Ergün Poyraz – Togan Yayıncılık
6- İstanbul Hatırası – Ahmet Ümit – Everest Yayınları
7- Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer…- Daniel Klein, Thomas Cathert – Aylak Kitap
8- Türkiye’nin Yakın Tarihi – İlber Ortaylı – Timaş Yayınları
9- Alaycı Kuş – Açlık Oyunları 3. Kitap – Suzanne Collins – Pegasus Yayıncılık
10- Ateşle Oynayan Kız – Stieg Larsson – Pegasus Yayıncılık
11- Kur’an’ın Altın İkliminde – M. Fethullah GÜLEN – Nil Yayınevi
12- Kendi Everest’inize Tırmanın – Nasuh Mahruki – Alfa Yayınları
13- Çelik Çekirdek – Şamil Tayyar – Timaş Yayınları
14- Ölü Ruhlar Ormanı – Jean-Christophe Grange – Doğan Kitap
15- Sil Baştan – Ken Grimwood – Koridor Yayıncılık
16- Hrant – Tuba Çandar – Everest Yayınları
17- Asi Melekler – Danielle Trussoni – Doğan Kitap
18- Manzaradan Parçalar – Orhan Pamuk – İletişim Yayınları
19- Namazı Dosdoğru Kılmak – Faruk Beşer – Nun Yayıncılık
20- Kitaplardan Kurtulabileceğinizi Sanmayın – Jean – Claude Carriere, Umberto Eco – Can Yayınları

Yeni Çıkan Kitaplar

Endülüs Tarihi – Nureddin Al-i Ali – Ensar Neşriyat
Endülüs, Müslümanların yaklaşık 9. yüzyıl boyunca hüküm sürdükleri ve bu müddet zarfında göz alıcı bir kültür ve medeniyet merkezi haline getirdikleri yarımadanın ismidir. Arap ve İslâm ta¬rihçileri Endülüs’ten İslâm memleketlerinin süsü olarak bahsetmişler ve düşüşünden sonra tıpkı kayıp bir cennet gibi hasret ve hüzünle anmışlardır.

Nehri Geçerken – Abdurrahman Aslan – Beyan Yayınları
Nehri Geçerken, Müslümanların bugün içinde bulundukları temel meseleleri tartışmakta, yol göstermektedir. Özellikle küreselleştirilen dünyada büyük sorunlarla karşılaşan Müslümanların hangi konuma yerleşecekleri ve kendilerini ne şekilde ifade edecekleri de ayrı bir önem taşımaktadır.

Sigurd Ve Gudrun Efsanesi – John Ronald Reuel Tolkien – İthaki Yayınları
J. R. R. Tolkien’in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’ni yazmadan evvel kaleme aldığı ve daha önce yayımlanmamış ünlü eseri Sigurd ve Gudrún Efsanesi nihayet Türk okurlarıyla buluşuyor. Tolkien’in şimdiye kadar yayımlanmış tüm eserlerine kaynaklık eden bir niteliğe sahip olan bu epik eser, okuyuculara Tolkien’in yarattığı dünyayı daha yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Adım Adım Hac ve Umre Rehberi – Sabri Gültekin – Beşir Kitabevi
Hac ve Umre yolculuğuna çıkmak için yanıp tutuşanların istifadesine sunduğumuz bu eserde; fıkıh kitabından ziyade, uhrevî heyecanları zirveye taşıyacak sırlarla bezenmiş bir yol haritası çizmeye gayret ettik.

İslam’a Göre Haram Davranışlar – Mustafa Varlı – Ensar Neşriyat
Harcanan her türlü çabaya rağmen haram davranışlar konusunda irili ufaklı tüm konuları bu kitapta toplayabildiğimizi iddia edemeyiz. Fakat gerek özel hayatta, gerek sosyal hayatta ve gerekse aile hayatında Müslüman’ın bilmesi gereken ve belki de pek çok kitinin hafife aldığı haram konulardan önemli olanlarını bu kitap sayfaları arasında toplamış bulunuyoruz. Öyle zannediyoruz ki; bazı konuların

0002 Plakalı Günler – Erhan Seven – Nesil Yayınları
Hepimiz her gün, başbakan muhabirlerinin yaptığı haberleri okuyor, izliyoruz. Ama başbakan muhabirlerinin vermedikleri yahut veremedikleri haberler de var. İşte onlardan birkaçı: Abdullah Gül neyin tiryakisi?

Şecere – Soltanşa Atanıyazov – Ötüken Neşriyat
İnsan topluluklarını millet haline getiren kültürleridir. Ancak ve ancak "aynı dili konuşan" ve haliyle aynı tarih, din, örf, adet ve gelenekleri yaşayan topluluklar diğerlerinden ayrılarak kendilerine has bir birlik oluştururlar. "Millet" adı verilen bu birlikte "kimlik" ve "ait olma duygusu" "millet hafızasını" da oluşturan önemli iki unsurdur. Bu hafıza, bir milletin ayrı düşmüş unsurlarını, köklerine bakıldığında birçok özelliği çok eski zamanlardan beri yaşamaya devam etmelerinden de yola çıkarak bir araya getirebilir.

Bizim Mahallede Müslümanlık – Metin Mert – Ensar Neşriyat
İslam, 2010 yılı Türkiye’sinde sosyal hayatın merkezinde en dinamik ve belirleyici yapıdır. Ülkemizde, insanların doğuştan kazanmış oldukları, temel hak ve özgürlüklerin, eşit yurttaş, eşit insan olma taleplerinin kendi yerel kültürel değerleri üzerinden dile getirilmesi, doğal olarak İslam’ın merkezi ağırlığını artırmıştır.

Osmanlı’nın Kayıp Atlası – Mustafa Armağan – Timaş Yayınları
Kuruluş, yükselme, duraklama, gerileme ve çöküş… Üç kıtaya yayılmış, onlarca ayrı kültür, din, dil ve etnisiteye sahip halkları 600 küsur yıl beraberce yaşatmayı başarmış bir cihan devletinin, kitaplarımızda içine sıkıştırıldığı kalıp bu. Bu kalıptan çıksa çıksa bir karikatür çıkabilirdi, nitekim çıkan da o olmuştur.

Hasan Sabbah Cennet Fedaileri – Ömer Rıza DOĞRUL – Kaknüs Yayınları
Tarihî belgelere dayanarak kurgulanan bu kitabın ilk bölümü, İslam dünyasının mukadderatına hâkim olacak derecede kuvvet ve kudret kazanan gizli ve yıkıcı teşekküllerin fikrî boyutunu tarihçesiyle birlikte ele almaktadır.

50. Vefat Yıldönümünde Bediüzzaman’ı Yazdılar – Heyet – Nesil Yayınları
50. Vefat Yıldönümünde BEDİÜZZAMAN’I YAZDILAR Vefatından elli yıl sonra, içinde yaşadığı ve eserini yazdığı diyarda Bediüzzaman’a yönelik ilgi artarak devam ediyor. Ardında bıraktığı Risale-i Nur Külliyatı, yazıldığı coğrafyada farklı sosyal, kültürel kesimlere hitap edebilme özelliğine sahip ve onu okuyanların hayatlarına gözle görülür bir etkide bulunuyor.

Devlet Sırrı – Korkut Özal – Yakın Plan Yayınları
Korkut Özal, gündeme damga vuracak hatıralarını ve iddialarını ilk kez kaleme aldı!"Merhum Ağabeyim Turgut Özal’ın zehirlendiği artık bir iddia değil kanaattir. Turgut Özal’a önce bir suikast düzenlenmesi ve sonra öldürülmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin alt yapısı ile doğrudan ilgilidir.

İyiliğin Kılıcı – Hayati Sır – HayyKitap
‘Mehdi’nin Sözleri’ hepimize yapılan son bir çağrıdır! ‘İyiliğin Kılıcıdır’ o! Kötüleri bile şeytanın esaretinden kurtaracak ‘bir’ sözdür! Kalbinizle ‘oku’manız gerekiyor önce bu yazılanları… Sonra elbette aklın eylem gücüne ihtiyaç var!Hiç unutulmamalıdır ki ‘insan’ Allah’ın halifesidir… ‘Bir’ yeryüzü halifesi… Her insanın tek ‘bir’ Cennet kalbi vardır aslında! Bu dünya imtihanında ‘kalb’ aynanızı temiz tutmayı başarmışsanız, kalbinize her baktığınızda Cennet’i görebilirsiniz…

Anılar ve Düşünceler – İdris Küçükömer – Profil Yayıncılık
Türk düşünce hayatından bir İdris Küçükömer geçti. Said-i Nursi, Prens Sabahattin, Kemal Tahir, Necip Fazıl Kısakürek, Hikmet Kıvılcımlı, Sabri Ülgener, Nurettin Topçu, Cemil Meriç, Şerif Mardin, İsmail Beşikçi gibi bir şeyler söylemeye çalıştı.

Tanınmayan Büyük Çağ – Fuat Sezgin – Timaş Yayınları
Prof.Dr. Fuat Sezgin uzun yıllar süren çalışmaları sonucu ortaya koyduğu bu eserle, İslam dünyasının bilim ve teknoloji alanlarında insanlığın gelişmesine yaptığı katkıları incelemekte, bilim tarihi için yeni bir bakış açısına kapı aralamaktadır. Dünya bilim tarihinde İslam biliminin oynadığı rolü çeşitli örneklerle ele alan bu eser, Batı merkezli bilim anlayışına bir alternatif niteliği taşımakla birlikte, İslam dünyası için de bilim alanındaki büyük başarılarını hatırlatan bir kaynak oluşturmaktadır.

Eibeck Dosyası – Operasyon Kartopu – Jürgen Ebertowski – Erko Yayıncılık
4 Ekim’de Alman polisiye yazarı Jürgen Ebertowski’den yeni bir polisiye roman. Roman küçük bir Alman kasabası olan Einbeck’te geçiyor. Japon mafyası olan Yakuza’nın bu küçük kasabayı merkez seçerek bastıkları çok kaliteli sahte Avro’ları, Avrupa’nın çeşitli kentlerinde, bu arada İstanbul’da da açtıkları Suşi restoranlarını paravan olarak kullanarak piyasaya sürmeleri anlatılıyor. Bu işlemde Yakuza finans durumu kötü olan Rudolph Shulz isimli şahsın nakliye firmasından yararlanıyor…

Hayatın Sonuna Dair ( Ahirete Yürümek ) – Metin Yılmaz – Mana Yayınları
Ahiret gerçeği ölümden sonra insanı bekleyenleri anlatır. Bu bilgi sahte cennetlerden gerçek/ilahi cennete yönelmeyi ve ona ulaşmayı temin eder. Ancak bu ahiret gerçeğinin bir yönüdür. Diğer yön ise dünyaya ilişkindir. Ahiret gerçeği dünya hayatına da kaynaklık eder. İnsan ve toplumların karakterini, yön ve rotasını belirler. Cennete ulaşmak isteyen ona göre bir yol tutar ve ona ulaştıran sebeplere sarılır. Ne biçmek istiyorsa onu eker.

Annem Babam Yaşam Koçum – Filiz Tosyalı – Sistem Yayıncılık
Çocuk büyütmek bir sanattır. Onları eğitirken yaşamdan zevk almalıyız. Ve yaşam koçu size bu yolda eşlik edebilir. Hadi bebekleri, çocukları, gençleri sevmeye. Trenimiz kalkıyor. Onları anlayarak, eğiterek, sevgilerini kazanarak amacımızı gerçekleştirelim. Amacımız; iyi huy, iyi insan olmaları. Hedefimiz mutlu yaşamları olsun.

Kalbe Dönüş – Whitall N. Perry – Kurtuba Kitap
“Çekirdeği istiyorsan, kabuktan içeri girmelisin.” “Allah’a gereği gibi güvenseydiniz, sizi âdeta sabah yuvalarından aç olarak çıkıp akşam tok olarak dönen kuşları beslediği gibi beslerdi.” (Hz. Muhammed – S.A.V.)

Şems-i Aşk – Nigel Watts – Dharma Yayınları
Şems – i Aşk, Şems ile Mevlâna’nın bir çırpıda okunan görkemli romanı… Mevlâna Aşk Yolu, 13. yüzyıl Konya’sının tutuculuğuna karşı verilen çetin bir mücadeleyle iç içe geçmiş sıradışı Mevlâna-Şems yoldaşlığını, ilk anında duyulan yoğun evrensel sevgiden, beklenmedik hüzünlü sonuna kadar, kendine özgü bir dille aktarıyor.

Sanal Dünyanın Gerçek Hakanı 2: Attila – Kamuran Tümay Yıldız – Popüler Kitaplar
Sinan, Almanya’ya bir türlü ısınamamış gurbetçi çocuğu…Can, fabrikalarda işçi olarak bile iş bulamayan uçak mühendisi..Umur, üniversitelerin devlet memurluğu zihniyetine kurban verilmiş çok iyi bir bilim adamı…

Prestij – Muammer Yıldıztaşı – Hayat Yayıncılık
Doğduğunuzda annenizi babanızı yanınızda hissedebilmişseniz eğer, Allah’ın şanslı kullarından biri de siz olmalısınız. Büyürken, aileniz sürekli yanınızda size kol kanat gerdiyse, doğduktan sonra da şansınız kesintisiz devam etmiş demektir.Türkiye gibi harika bir vatanda dünyaya gelmişseniz eğer, dünyadaki diğer ülkelere göre on kat daha şanslısınız demektir.

Kanuni’nin Gözyaşları – Muammer Yılmaz – Selis Kitapları
Yahya Efendi gibi bir ulu manevi mimarın süt kardeşi olan, zaman zaman onun söz ve nefesiyle rahatlayan, kıtalara otağ kuran, milletlere kös dinleten, hükümdara diz çöktüren Türk Asrının Sultanı; maalesef aile hayatında başarılı olamamıştır. Bunda da çokça karısı Hürrem Sultan’ın ve onun doldurduğu paşaların sözlerine kanarak, tahtın mümtaz namzedi Şehzade Mustafa ile Bayezid’in kanına girmiş olmasıdır.

Bilgi Felsefesi – Kolektif – Heyamola Yayınları
"Bilimsel bilgideki genişleme; uygulamadaki, günlük yaşamdaki etik ve dinsel deneyimler gibi insanlık durumları ve bu durumların yarattığı insansal kaygılar, bir yandan yeni felsefi soruların ortaya çıkmasına neden olurken, öte yandan da varolan sorulara uygun yanıtların her çağda yeniden düşünülmesini zorunlu kılar.

Son Kızılbaş Şah İsmail – Tufan Gündüz – Yeditepe Yayınevi
Bir yaşında yetim, altı yaşında şeyh, on dört yaşında hükümdar, Kızılbaşların Şahı, Safevî Devleti’nin kurucusu, Ebu’l-Muzaffer, Mürşid-i Kâmil, Allah’ın Yeryüzündeki Gölgesi, Hataî…

Cumhuriyet – (Türk Mucizesi) 2. Kitap – Turgut Özakman – Bilgi Yayınevi
Çanakkale, Milli Mücadele ve Cumhuriyet bir bütündür. Yakın tarihimizi oluşturan bu üç aşamalı dönemim tarihini iyi bilmek zorundayız. Yoksa bugünü anlayamayız, yarını kestiremeyiz.

Kuşkunun Felsefesi – Sextus Empiricus – Kırk Gece Yayınları
Biyografilere, tarihî ve kültürel bağlamlara, metinler arasında kimi zaman bıktırıcı ve kimi zaman da baş döndürücü bir şekilde örülmüş bütün bir ilişkiler ağına dair sayısız ayrıntının yarattığı karmaşadan sıyrıldığımız zaman, insanlığın düşünce tarihinin gerçekten de çıplak ve çok sade birkaç fikrin çeşitlemelerinden ibaret kalacağı söylenebilirdi.

Orta Doğu’nun Hiroşiması: Halepçe – Necmettin Salaz – Rezan Yayınevi
İnsanlık tarihinin en acı, en utanç verici zorbalıklarından birini yaşamış minik, sevimli ve talihsiz Kürt kasabası.Olayın üzerinden yirmi iki yıl geçmiş ama insan yürürken hâlâ çevrede, yolda, sokak aralarında cesetlerle karşılaşacağını sanıyor.

22 Şubat – 21 Mayıs Geliyorum Diyen İhtilal – 62’de Hızını Alamayıp Duvara Toslayanların Hikayesi – Can Kaya İsen – Kaknüs Yayınları
• Talat Aydemir’in portresi • Silahlı Kuvvetler Birliği’nin darbe teşebbüsündeki rolü • İlk ihtilal komitesi • 21 Ekim protokolü • Balmumcu toplantısı • Şifreli telgraf olayı • 31 Mart Harekâtı….

Osmanlı’dan Günümüze Etnik Yapılanma ve Göçler – Kemal Karpat – Timaş Yayınları
Göç eden insanların kültürel, sosyal, politik ve ekonomik bağları çözülür. Başka bir yerde, başka bir biçimde bağlanmak üzere… Belki de hiç bağlanmamak üzere…

Sinyora da Vinci – Robin Maxwell – Artemis Yayınları
1452 yılında, Vinci’nin ufak bir köyünde, babasız bir çocuk doğurduğumda on beş yaşındaydım. Adı Leonardo’ydu ve dünyayı değiştirmek onun kaderiydi.

Edebiyatımıza Dipnotlar – Doğan Hızlan – Yapı Kredi Yayınları
Dünle bugün arasındaki bağı kurmak da eleştirmenlere düşer. Sık sık yinelerim; ülkemizde edebiyat tarihçisi-nin görevini de zaman zaman eleştirmenler, denemeciler yüklenir. Bu kitapta sevdiğiniz, okuduğunuz, birçok dizesi belleğinizde olan, belki bilip sıklıkla okumadığınız şairler hakkında yazılar bulacaksınız. Umarım onlara yeni bir yaklaşım sağlayacak saptamalarda bulunabilmişimdir.

Silahsız Kuvvetler Medya – Murat Erdin – Destek Yayınları
Murat Erdin “Silahsız Kuvvetler: Medya” kitabında, Cumhuriyetin ilanından bu yana Türk basınının darbeler ve darbecilerle yaptığı işbirliğini atılan manşetler ve yapılan haberlerle gözler önüne seriyor.

Silivri Toplama Kampı Zulümhane – Mustafa Balbay – Cumhuriyet Kitapları
Uydurma bir örgütBirbiriyle ilgisi olmayan kişilerGizli tanıklar ve hayal ürünü iddialarİçinden çıkılmaz hale getirilen bir dava-Mustafa Balbay-Hapishanesiyle, mahkemesiyle "Silivri Toplama Kampı", ortaçağ mantığının 21. yüzyıl olanaklarıyla donatılmışıydı.

Mantık – Sharron Shatil – NTV Yayınları
Sonraki tümce yanlıştır.Önceki tümce doğrudur.” İyi de mantık bunun neresinde? Mantık günlük hayatımızın her yerinde; iş toplantısında sunum yaparken veya telefonda derdimizi anlatırken kullandığımız dilde. Politikacıların laflarındaki veya pembe dizilerdeki mantıksızlığı görmemizi sağlayan düşünme şeklimizde. Bilimsel olarak bakarsak, tümdengelen Descartes’ın ve tümevaran Bacon’ın önermelerinde…

Kemiklerin Şifresi – Simon Beckett – İthaki Yayınları
İskoçya’nın uzak Hebrid adalarından biri olan Runa’da, adli antropolog Dr. David Hunter’ı tüyler ürperten bir keşif beklemektedir.

Yürüyen Şato – Diana Wynne Jones – İthaki Yayınları
Hayao Miyazaki’nin Oscar adayı olan animasyon filmi Yürüyen Şato’nun asıl hikâyesi… Diana Wynne Jones’un usta kaleminden çıkan eğlenceli, macera ve sürprizlerle dolu olağanüstü bir roman…

Beowulf – Caitlin R. Kiernan – İthaki Yayınları
Neil Gaiman’ın sunumuyla… Yüzyıllar boyunca merakla anlatılıp okunan Beowulf destanı, 2007 yılında filme aktarıldığında, her kesimden izleyicinin beğenisini toplamıştı.

Gizem – Peter Straub – İthaki Yayınları
Tom Passmore, ölümün kıyısından döndükten sonra, geçmişin sırları üstündeki gizem perdesini aralamaya karar verir.
Uzun süre önce işlenmiş cinayetler bir bir su yüzüne çıkarken, Tom kendi kimliği etrafındaki çemberin git gide kapandığını keşfeder.

Filozofların Karnı – Michel Onfray – Can Yayınları
Mide yoluyla felsefeye nüfuz etmek mümkün mü? Michel Onfray, okuru alternatif bir felsefe yolculuğuna çıkarıyor bu kitabında. Gelmiş geçmiş en ünlü felsefecilerin düşüncelerini, sevdikleri yemekler üzerinden okuyor. Kant, Nietzsche, Marinetti ve Sade hangi yemekleri severlerdi ve bu yemekler onları nasıl etkiledi?

Kurt Kapanı – Erdal Sarızeybek – Pozitif Yayıncılık
Türkiye 1978’den beri terör belasından bir türlü kurtulamadı. Bunda hem devletin izlediği yanlış politikalar hem de uluslar arası konjonktürün sorumluluğu vardı. Peki devlet nedrede yanlış yapmıştı?Yazdığı kitaplarla terör kavramına net tanımlar getiren ve okuyucuların büyük ilgisine mazhar olan Erdal Sarızeybek bu kez ‘Kurt Kapanı’ ile terörün tarihçesini çıkartıyor.

Acele Etme Çabuk Ol – Aydın Boysan – İş Bankası Yayınları
“Önce: Bir Ömür Özetinin Sunuşu” ile başlayan ACELE ETME ÇABUK OL, Aydın Boysan’ın tükenmez neşesi, hayat tecrübesi ve samimi üslubuyla renklenmiş yeni kitabı. Usta yazar anılarını, gezilerini anlatırken de, eleştiri ve önerilerde bulunurken de ciddiyet ile mizahı harmanlayarak okurlarına sunuyor.

İnsanlığı Kemiren İhanet Dincilik – Yaşar Nuri Öztürk – Yeni Boyut Yayınevi
BU KİTAP BİR DEVRİMDİR Dincilik; dini, çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Tek kutuplu dünyanın süper zalimleri, sömürülerine destekçi bulmak için, dinci sektörün her türüyle işbirliği içine giriyorlar. İtham ve iftira, dincilerin temel ibadeti, varoluş nedenidir. Dindar, ‘yaratılanları Yaratan’dan ötürü’ sever, dinci ise yaratılanları Yaratan’dan nefret ettirmek üzere rahatsız eder.

(Haber 7)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme