İstanbullu Dansa Doyacak!

Etkinlikler
Bimeras Kültür Vakfı tarafından üçüncü kez düzenlenecek festival, dünyada çağdaş dans ve performans alanını biçimlendiren kişileri buluşturacak. ”Gülmek-Ağlamak” teması ile düzenlenecek fe...
EMOJİLE

Bimeras Kültür Vakfı tarafından üçüncü kez düzenlenecek festival, dünyada çağdaş dans ve performans alanını biçimlendiren kişileri buluşturacak.

”Gülmek-Ağlamak” teması ile düzenlenecek festivale Fransa, İngiltere, Estonya, Bulgaristan, İspanya, İsviçre, ABD, Japonya ve Türkiye‘den katılan sanatçılar, toplam 13 performans ortaya koyacak.

Festivalin açılışı, sıra dışı bir ”Romeo ve Juliet” uyarlamasıyla 10 Ekimde İstanbul Devlet Tiyatrolarının Üsküdar‘daki Tekel Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Diğer gösteriler Garajistanbul’da sunulacak.

Performansların ilk gösterimleri sonrasında, sanatçılar ve seyirciler arasında bir soru-cevap bölümü düzenlenecek.

Festivalde Nature Theater of Oklahoma (ABD), Martine Pisani (Fransa), Mathilde Monnier (Fransa), La Ribot (İspanya/İsviçre), Rachid Ouramdane (Fransa), Zan Yamashita (Japonya), Ivo Dimchev (Bulgaristan), Nele Suisalu-Florent Hamon-Nicolas Gastard (Estonya/ Fransa) sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Festival, dans dünyasının bu yıl kaybettiği Pina Bausch ve Merce Cunningham anısına adanacak.

Film gösterimleri ve sürpriz etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi ”www.idans.info” internet adresinden edinilebilecek.

Fiyatları 20 ile 60 TL arasında değişen biletler, Biletix aracılığıyla satışa sunuldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme