İstanbul Şiirleri Dile Geliyor

Etkinlikler
2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde Komşu Yayınları, ‘Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri’ adıyla, İstanbul’un üzerine kurulduğu 7 tepedeki 7 tarih...
EMOJİLE

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde Komşu Yayınları, ‘Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri’ adıyla, İstanbul’un üzerine kurulduğu 7 tepedeki 7 tarihi mekânda 7 şiir etkinliği düzenleyecek.

Yarın, yani Dünya Barış Günü’nde, başlayacak etkinliklerin ilki Sultanahmet Meydanı’nda. Saat 16.00’da Doğan Hızlan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak program bir hafta süreyle şehrin yedi farklı noktasına yayılacak. İlk gün, aralarında Ali Ural, küçük İskender, Lale Müldür ve Refik Durbaş’ın da bulunduğu şairlerin şiir dinletisi ile sonlanacak.

Programın diğer mekânları Balat’taki Dimitri Kantemir Müzesi, Kızlarağası Medresesi, Beyazıt Çınaraltı, Samatya Meydanı ve Bozdoğan Kemeri Lale Çay Bahçesi. 7 Eylül’de sona erecek etkinlikler süresince, Enver Ercan’ın hazırladığı Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri antolojisi de katılımcılara hediye edilecek. Programda müzik dinletileri ve şiir tiyatroları da yer alıyor. Adnan Özer, Şeref Bilsel, Roni Margulies, Abdülkadir Budak, Arif Ay, Haydar Ergülen‘in de yer aldığı 52 şair katılacak.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme